Cena taksówki w Krakowie na Balice

Cena taksówki w Krakowie na Balice

Cena taksówki w Krakowie na Balice to kwestia, którą zwykle biorą pod uwagę osoby planujące podróż na tamtejsze lotnisko. Skorzystanie z usług firmy taksówkarskiej jest najlepszym sposobem na uniknięcie korków, a tym samym zaoszczędzenie czasu. Nie bez znaczenia pozostaje wygoda i bezpieczeństwo tego rozwiązania. Koszty dojazdu taksówką na krakowskie lotnisko nie są wygórowane, dzięki czemu cała usługa może się okazać wyjątkowo korzystna. Kursy na Balice realizuje firma Eko Taxi.

Spis treści
Lotnisko Kraków-Balice
Dojazd taksówką na Balice
Cena połączeń komunikacyjnych
Taxi zamiast kolei
Taxi zamiast autobusu
Oferta Eko Taxi
Cennik

Od czego uzależniona jest cena taksówki w Krakowie na Balice?

Cena taksówki w Krakowie na Balice uzależniona jest od różnych czynników. Międzynarodowy Port Lotniczy imienia Jana Pawła II to drugie pod względem obsługiwanego ruchu lotnisko w całej Polsce, które oferuje różne podstawowe opcje transportu do centrum miasta. W porównaniu z przejazdem autobusem lub pociągiem, skorzystanie z usług sprawdzonej firmy taksówkarskiej może się okazać wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem – zarówno pod względem komfortu, jak i kwestii finansowych.

Lotnisko Kraków-Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to lotnisko położone w miejscowości Balice, 11 km na zachód od centrum Krakowa. W jego okolicy znajduje się 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Balicach, z którym współużytkuje betonową drogę startową. Lotnisko w Balicach jest portem klasy 4D, wyposażonym w podejście precyzyjne klasy I oraz światła osi drogi startowej. Pod względem liczby operacji lotniczych oraz liczby odprawianych pasażerów, zajmuje ono obecnie drugą pozycję w Polsce, zaraz po warszawskim Lotnisko Chopina. Port przeszedł liczne przebudowy dróg kołowania i dróg wewnętrznych, a także nowego terminala pasażerskiego i hotelu. Tak duża popularność lotniska przekłada się na spore zapotrzebowanie komunikacyjne, a dla wielu osób najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z taksówki.

Dojazd taksówką na Balice

W bliskim sąsiedztwie portu lotniczego Kraków-Balice przebiega droga wojewódzka nr 774 oraz autostrada A4 z drogą ekspresową S7 na odcinku obwodnicy miasta, dzięki czemu dojazd taksówką na lotnisko jest bardzo łatwy. Obiekt dysponuje publicznym parkingiem dla samochodów osobowych, dlatego nie ma żadnych problemów z zaparkowaniem taxi. Niezależnie od sytuacji i warunków drogowych, przejazd na lotnisko taksówką zajmuje jedynie kilkadziesiąt minut. Kwestią nie bez znaczenia pozostaje oczywiście koszt przejazdu. W Krakowie działa wiele film taksówkarskich, które często reklamują się rzekomo najtańszą ofertą w całym mieście. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług danej korporacji, warto jednak dokładnie przestudiować jej cennik. Jeżeli informacje na ten temat nie znajdują się w żadnej zakładce na stronie internetowej firmy, zwiększa się ryzyko cenowej niespodzianki oraz przepłacenia.

Taxi na lotnisko

Cena to nie wszystko. Taxi Kraków-Balice vs alternatywne połączenia komunikacyjne

Taxi Kraków-Balice cenę posiada niewygórowaną, zwłaszcza w porównaniu z innymi formami transportu. Przejazd taksówką na lotnisko jest wyjątkowo wygodnym i komfortowym sposobem na szybkie przedostanie się prosto do portu. Obiekt ten powiązany jest bowiem nie tylko z komunikacją miejską, ale również indywidualną. Dla wielu pasażerów kurs taxi jest rozwiązaniem znacznie bardziej korzystnym, niż skorzystanie z pociągu czy autobusu. Usługi na terenie Krakowa i okolic z powodzeniem realizuje firma Eko Taxi.

Taxi zamiast kolei

Połączenie kolejowe centrum Krakowa z lotniskiem w Balicach ruszyło w 2006 roku, umożliwiając podróż szynobusem po niezelektryfikowanej trasie ze stacji Kraków Główny. W 2014 roku wszystkie kursy zostały zawieszone, co wynikało z remontu linii do lotniska. Podczas prac dobudowano drugi tor i usprawniono obecny, a także przeprowadzono elektryfikację linii, dobudowano kilkaset metrów torów obok terminalu oraz zbudowano trzy nowe przystanki – Kraków Zakliki, Kraków Olszanica i Kraków Młynówka. Przebudowa lotniska obejmowała powstanie nowej stacji za parkingiem wielopoziomowym, połączonej z terminalem kładką. Kursy na zmodernizowanej linii rozpoczęły się w 2015 roku, a większość z nich rozpoczyna i kończy bieg na stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia. Przejazdy koleją są dość drogie i nie zawsze okazują się komfortowe dla pasażerów, dlatego planując dojazd na lotnisko warto skorzystać z usług Eko Taxi.

Taxi zamiast autobusu

Na lotnisko Kraków-Balice dotrzeć można także autobusem. Na wszystkich liniach krakowskiej komunikacji miejskiej obowiązują bilety aglomeracyjne, w tym krótkoterminowe bilety normalne – jednoprzejazdowe bez możliwości przesiadek, godzinne wieloprzejazdowe z dowolną liczbą przesiadek oraz wieloprzejazdowe 70-minutowe z możliwością przesiadek także w pociągach Kolei Małopolskich na odcinku Kraków Olszanica – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Oprócz tego dostępne są wieloprzejazdowe 90-minutowe z możliwością skorzystania z dowolnej liczby przesiadek. Skomplikowany układ miasta i duża ilość przystanków sprawiają, że podróż autobusem nie zawsze jest dobrym sposobem dojazdu na lotnisko. W Eko Taxi przejazd odbywa się znaczenie szybciej, a także nie wymaga żadnych przesiadek.

Cena taksówki w Krakowie na Balice w ofercie Eko Taxi

Cena taksówki w Krakowie na Balice uzależniona jest od różnych czynników, a ostateczny koszt kursu stanowi sumę wielu opłat. Istotną kwestią pozostaje zarówno początkowa lokalizacja czy odległość przejazdu, jak i dzień oraz pora realizacji kursu. Z tego względu warto zaufać przewoźnikom, którzy przedstawiają swoim klientom stały i kompletny cennik. Po ustaleniu realnej stawki, ich oferta często okazuje się wyjątkowo atrakcyjną cenowo propozycją. Takie warunki z powodzeniem spełnia firma Eko Taxi, która realizuje swoje usługi na terenie Krakowa.

Sprawdź Eko Taxi

W Eko Taxi szczególną wartość przykładamy do wynagradzania stałych klientów, dlatego oferujemy naszym pasażerom bardzo atrakcyjny cennik za realizowane usługi. Dotyczy on kursów oferowanych tym osobom, które zamówiły taksówkę przez centralę lub aplikację mobilną. W przypadku zamówień telefonicznych w dyspozytorni lub z poziomu aplikacji, proponujemy następujące koszty:

 • Opłata początkowa – 7 zł,
 • I taryfa – 1,95 zł,
 • II taryfa – 2,50 zł,
 • III taryfa – 3,90 zł,
 • IV taryfa – 5,00 zł,
 • godzina postoju – 32 zł,
 • formy rozliczeń i usługi dodatkowe.

W Eko Taxi istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą. Klientom indywidualnym i firmowym oferujemy też obsługę bezgotówkową. W ramach naszych przejazdów realizujemy ponadto liczne usługi dodatkowe, takie jak np. zakupy na telefon przez całą dobę, monitorowany przewóz dzieci czy obsługę imprez. W Eko Taxi zamówić można także przewóz VIP lub minibusy dla maksymalnie 8 pasażerów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kursów taksówkarskich na odcinku Kraków-Balice i nie tylko.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...