Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023 to fantastyczne wydarzenie, które przyciągnie wielu turystów. Oczywiście jest to miejsce, gdzie odbywać się będą również spotkania samych mieszkańców miasta. Tutejsze targi świąteczne należą do najbardziej okazałych w kraju, o czym świadczą przyznane im wyróżnienia. Jeśli chcesz komfortowo dojechać w pobliże tej imprezy lub wrócić stamtąd wygodnie do domu czy mieszkania, zadzwoń po jedną z naszych taksówek.

SPIS TREŚCI
Wybierz Eko Taxi
Nasza oferta
Co wiemy o tym wydarzeniu?
Miejsce i termin
Co tam znajdziesz?
Dlaczego warto się tam wybrać?

Wybierz się z Eko Taxi na Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Krakowie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w 2023 roku z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców i turystów. Oznacza to, że okolica, w której odbywa się jarmark – a są to centralne rejony miasta – będzie w tym okresie przeżywała prawdziwe oblężenie. Z tego powodu na pewno nie warto jechać tam własnym samochodem, a komunikacja miejska może być w tym okresie wyjątkowo zatłoczona. Jeśli szukasz sposobu na dotarcie do centrum Krakowa, sprawdź atrakcyjną ofertę Eko Taxi.

Nasza oferta

W Eko Taxi oferujemy tanie przewozy po Krakowie i jego okolicach. Bez problemu dojedziesz z nami także w pobliże Rynku, gdzie przez kilka tygodni będzie trwał krakowski jarmark. Po eksploracji ustawionych tam stanowisk, możesz zadzwonić po naszą taksówkę, żeby komfortowo wrócić do domu czy mieszkania. Polecamy nasze usługi na co dzień, zawsze wtedy, gdy potrzebujesz transportu po mieście. Szczegółowe stawki znajdziesz w naszym cenniku, ale podróżowanie z nami jest naprawdę opłacalne. W taksówkach zapłacisz gotówką lub kartą płatniczą. Szczególnie mieszkańcom Krakowa polecamy również zapoznanie się z naszymi usługami dodatkowymi, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Nasi kierowcy pomagają m.in. w zakresie monitorowanego przewozu dzieci, obsługi imprez, zleceń indywidualnych czy zakupów na telefon. W razie ewentualnych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Oświetlona choinka nocą

Jak będzie wyglądać Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w 2023 roku?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w 2023 roku zapowiada się równie okazale, a być może nawet jeszcze lepiej niż w poprzednich latach. Wydarzenie zalicza się tymczasem do ścisłej czołówki targów świątecznych, o czym świadczy najlepiej fakt, że w zeszłym roku znalazło się na liście 24 najlepszych jarmarków w całej Europie według prestiżowego brytyjskiego dziennika „The Times”. Nie ma zatem wątpliwości, że warto się zainteresować tą imprezą.

Lokalizacja i termin

Tradycyjnie jako miejsce jarmarku wyznaczono rejony Rynku Głównego. Dalsze szczegóły poznamy już zapewne po samym rozstawieniu stoisk. W ubiegłym roku dość niespodziewanie stragany były ustawione po drugiej stronie Sukiennic, od Wieży Ratuszowej i Piwnicy Pod Baranami, podczas gdy w przeszłości był to raczej fragment od pomnika Adama Mickiewicza. Organizatorzy nie podali jeszcze, jak dokładnie będzie to wyglądać w tym roku, ale poznaliśmy już natomiast daty, które mogą być dość zaskakujące. Tegoroczny jarmark wystartuje bardzo wcześnie, bo już 24 listopada. Oprócz tego można się będzie nim cieszyć aż do 1 stycznia 2024 roku. To naprawdę długi okres, ponieważ często to wydarzenie kończyło się już drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe, jak nazywany jest zamiennie ten jarmark, będą dostępne dla mieszkańców i turystów przez ponad miesiąc.

Czego można się spodziewać?

Tutejszy jarmark robi ogromne wrażenie i jest wspaniałą tradycją. Jak zwykle sprzedawcy zaprezentują swoje wyroby, zarówno dekoracyjne, jak i spożywcze. Wśród tych pierwszych królują najczęściej materiałowe rękodzieła, upominki, ceramika czy biżuteria i wyroby z drewna. Rzecz jasna nie brakuje też nigdy wspaniałych dekoracji świątecznych, na czele z ręcznie dekorowanymi bombkami na choinki. Gastronomicznie można liczyć na pierogi, oscypki, pieczone kasztany, prażone orzechy, gofry, pierniki i wiele innych specjałów. Rzecz jasna w powietrzu unosić się będzie również aromat tradycyjnego grzańca. Warto zaznaczyć, że na tegoroczne targi zapowiedziano obecność sprzedawców z Ukrainy, Słowacji, Litwy czy Węgier, więc na miejscu będzie można kupić nie tylko krajowe, ale i zagraniczne przysmaki, w tym różnorodne wędliny i sery.

Dlaczego warto się tam wybrać?

Wizyta na targach to okazja do spróbowania pysznych dań i przekąsek czy zakupienia cudownych dekoracji do domu, ale przede wszystkim szansa na poczucie prawdziwie świątecznej atmosfery. Wydarzenie to nie sprowadza się tylko do samych stoisk handlowych, bo duże wrażenie robi sam klimat, okraszony światłami, zapachem igliwia i otaczającymi nas zewsząd dźwiękami kolęd. W związku z tym, że w tym roku targi rozpoczynają się bardzo wcześnie, świątecznego ducha będzie można poczuć już na kilka tygodni przed obchodami Bożego Narodzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023 tradycyjnie zapowiada się bardzo okazale i będzie jednym z najlepszych wydarzeń tego typu w całym kraju. Z tego względu mogą się nim zainteresować nie tylko mieszkańcy regionu, ale i turyści, którzy wybiorą się tutaj choćby na jednodniowy wypad w weekend. Targi znajdą się przy Rynku, w związku z czym warto dobrze przemyśleć to, jak do nich dojechać – w tym celu warto zamówić taksówkę Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Sylwester w Krakowie 2023Sylwester w Krakowie 2023
  Sylwester w Krakowie 2023 można spędzić na różne sposoby. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji. Ten czas można zaaranżować w węższym lub szerszym gronie rodziny czy znajomych, bawiąc się przy muzyce do białego rana lub wybierając się na spektakle teatralne. Jak przystało na duże miasto, w Krakowie możliwości jest naprawdę wiele. Bez względu na to co wybierzesz, do danej lokalizacji możesz dojechać wygodnie naszą taksówką, a potem bezpiecznie wrócić nią do domu. ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023
  Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2023 to fantastyczne wydarzenie, które przyciągnie wielu turystów. Oczywiście jest to miejsce, gdzie odbywać się będą również spotkania samych mieszkańców miasta. Tutejsze targi świąteczne należą do najbardziej okazałych w kraju, o czym świadczą przyznane im wyróżnienia. Jeśli chcesz komfortowo dojechać w pobliże tej imprezy lub wrócić stamtąd wygodnie do domu czy mieszkania, zadzwoń po jedną z naszych taksówek. ...
 • Taxi na dworzec PKP w KrakowieTaxi na dworzec PKP w Krakowie
  Taxi na dworzec PKP w Krakowie to jeden z najpopularniejszych kursów, ponieważ pociągami z tego miejsca podróżuje każdego dnia mnóstwo osób. Dotyczy to mieszkańców tej okolicy, jak i ludzi z innych regionów kraju, którzy wracają do siebie, m.in. po zwiedzaniu tego miasta. Jeśli szukasz sprawdzonych taksówek, którymi pojedziesz w dobrej cenie, skorzystaj z oferty Eko Taxi....
 • Imprezy w KrakowieImprezy w Krakowie
  Imprezy w Krakowie mogą mieć różnorodny charakter. Jak przystało na duże miasto, każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie. Dotyczy to entuzjastów hucznej zabawy do samego rana, ale i ludzi szukających rozrywki kulturalnej lub wydarzeń, które mogłyby zainteresować ich dzieci. Jednocześnie takie atrakcje będą dostępne w różnych miejscach w całym mieście, więc często trzeba pomyśleć wcześniej, jak do nich dojechać. Dobrym pomysłem będzie wybranie taksówki od Eko Taxi. ...
 • Taxi Kraków-BaliceTaxi Kraków-Balice
  Taxi Kraków-Balice to zwykle kurs poszukiwany przez mieszkańców lub turystów, którzy chcą się dostać na pobliskie lotnisko. Rzecz jasna równie popularne jest zamawianie taksówek w odwrotnym kierunku, dla osób, które przylatują z innych rejonów kraju lub wracają samolotem z zagranicznych wczasów. Pod wieloma względami będzie to najlepszy wybór w kontekście środków transportu na tej trasie. Jeśli chcesz wybrać sprawdzoną taksówkę, postaw na taką od Eko Taxi....