Oferta pracy dla kierowcy taxi w Krakowie – start w zawodzie z naszą korporacją jest łatwiejszy!

Oferta pracy dla kierowcy taxi w Krakowie – start w zawodzie z naszą korporacją jest łatwiejszy!

Przeglądając najciekawsze oferty pracy dla kierowców z kat. B w Krakowie, nie sposób przeoczyć propozycji Eko Taxi. Firma kusi swoich przyszłych pracowników przejrzystymi zasadami współpracy i konkurencyjnymi zarobkami. Jazda z nami zadowoli każdego, kto lubi kontakt z drugim człowiekiem i pewnie czuje się za kółkiem. Myślicie poważnie o zawodzie taksówkarza? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł! A potem ślijcie swoje CV na nasz adres mailowy. Rekrutujemy non-stop.

Spis treści:
Potrzebne dokumenty
Charakterystyka pracy

Praca kierowcy taxi w Krakowie i okolicach – od czego zacząć?

Znaleźliście ofertę pracy dla kierowcy w korporacji taksówkarskiej? Aplikujcie! Jazda pod znaną banderą ma wiele plusów. Szczególnie, jeśli mówimy o dużym mieście – Krakowie, Warszawie czy Lublinie. Dzięki renomie firmy o wiele łatwiej jest zdobyć klientów, co przekłada się na stabilność finansową. Na początku kariery najbardziej liczy się jednak wsparcie, na które nie moglibyście liczyć, działając na własną rękę. W profesjonalnych przedsiębiorstwach opiekę szkoleniowców zyskuje się już w momencie podpisania kontraktu. Oznacza to pomoc w wyrobieniu licencji, zdaniu egzaminu i dopełnieniu wszystkich formalności. Tak właśnie robimy w Eko Taxi.

Droga do zawodu taksówkarza w Krakowie nie różni się specjalnie od ścieżki, jaką muszą przejść kandydaci w innych miastach Polski. Oczywiście każdy zainteresowany musi mieć skończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy kat. B. Należy odznaczać się dobrym zdrowiem i „czystą kartoteką policyjną” – osoby ukarane prawomocnym wyrokiem niestety nie dostaną licencji. W stolicy Małopolski, podobnie jak np. w Warszawie, koniecznie trzeba też zdać egzamin z topografii miasta. Założenie własnej firmy jest opcjonalne w przypadku współpracy z Eko Taxi, choć trzeba przyznać, że działalność gospodarcza daje nieco większą swobodę. Na rozmowie kwalifikacyjnej omówimy z wami wszystkie możliwe formy współpracy – wybierzecie tę, która najbardziej wam odpowiada.

Szkolenie

Żeby otrzymać licencję i zostać kierowcą taksówki, należy ukończyć szkolenie z transportu drogowego. Kurs ten prowadzony jest w Krakowie przez Ośrodek Szkolenia Kierowców OES i trwa 25 godzin. Przekazuje się na nim wiedzę z zakresu topografii Krakowa i okolic (rozmieszczenie ulic, adresy ważniejszych instytucji i szpitali, lokalizacje restauracji i zabytków itp.), przepisów ruchu drogowego i prawidłowego oznakowania oraz wyposażenia samochodów pełniących rolę taksówek. Szkolenie musi przejść każdy kandydat z wyłączeniem osób, które posiadają min. 5-letni staż zawodowy. Szkolenie kończy się egzaminem. Jego koszt wynosi obecnie 140 zł.

Licencja

To absolutne minimum – bez niej nie można legalnie jeździć po mieście z klientami. Nikt, kto marzy o byciu profesjonalnym kierowcą, nie spełni swojego marzenia bez licencji. Dokument ten dostaje się na określony czas, zwykle od dwóch do kilkudziesięciu lat. Jest ważny na terenie miasta, w którym go otrzymaliście. Oznacza to, że np. osoba, która już pracowała jako taksówkarz w Warszawie, musi ponownie wyrobić sobie uprawnienia w Krakowie.

Panuje powszechna opinia, że egzamin na taksówkarza jest bardzo trudny. To nieprawda. Solidne przygotowanie się do testu może wam zająć sporo czasu, ale dzięki temu nabędziecie niezbędnej wiedzy i będziecie pewni, że zdacie. Uczyć się możecie z gotowego wykazu, który opublikowany jest na stronie internetowej Urzędu Miasta – z puli kilkuset pytań w niezmienionym kształcie zostanie wybranych 35. Pierwsza, główna część egzaminu dotyczy znajomości miasta. Możecie zostać poproszeni o podanie trasy przejazdu z punktu A do punktu B z wyszczególnieniem mijanych ulic. Zapewne będziecie musieli też wskazać, pod jakim adresem znajduje się np. Scena Kameralna Teatru Starego czy oddział magistratu dla dzielnicy Grzegórzki. „Od której ulicy znajduje się wjazd na górną płytę dworca PKP?” – to kolejny przykład pytania egzaminacyjnego.

Własny samochód

Poza konkretnym terytorium, na którym obowiązuje pozwolenie, licencja jest wydawana też na dany na samochód. Wóz musi być bezpieczny, a więc też w pełni sprawny. Stan auta potwierdza aktualny przegląd techniczny. Pojazd może być własnością przyszłego kierowcy lub być kredytowany czy leasingowany. Jeżeli nie macie swoich czterech kółek, w Eko Taxi będziecie mogli skorzystać z firmowej floty taksówek.

Egzamin na licencję taxi

Jakich cech charakteru szuka Eko Taxi wśród kandydatów, oferując pracę kierowcy w Krakowie?

Profesja kierowcy taxi to przyjemny, ale bardzo odpowiedzialny zawód. Nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje do jego wykonywania. Przed aplikowaniem do pracy w naszej korporacji, upewnijcie się, że możecie pochwalić się poniższymi cechami charakteru. Są one niezbędne, by zdobyć u nas zatrudnienie. Na rozmowie kwalifikacyjnej nasz rekruter będzie weryfikował, czy jesteście cierpliwi, uprzejmi i odpowiedzialni.

Pasja do jazdy samochodem

Lubicie prowadzić? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie po 12 godz. ciągłego siedzenia za kółkiem. Musicie mieć świadomość, że pozostawanie w jednej pozycji przed długi czas obciąża kierującego fizycznie i psychicznie. Dochodzi do tego irytacja spowodowana korkami, ciągłym skupieniem… Dla was to pestka? Czytajcie dalej.

Cierpliwość i serdeczność

Profesjonalny kierowca jest odporny na stres i cierpliwy. Nie oszukujmy się – wielogodzinne przebywanie z różnymi ludźmi, z czego część wstała lewą nogą, nie służy pogodnemu nastawieniu. Zdarza się, że klienci nie zachowują się w sposób kulturalny, a taksówkarz musi trzymać fason. Przewóz osób nie jest z pewnością pracą dla nerwusów, którzy popadają w konflikty – kierowca musi być asertywny, ale też miły i ugodowy.

Towarzyskość

Mówi się, że taksówka bywa jak konfesjonał i jest w tym trochę prawdy. Klienci wsiadają do auta i chcą zwierzać się nawet z najintymniejszych spraw. Mówią o problemach finansowych i prywatnych, szukają porady i pocieszenia. Dobry kierowca powinien umieć słuchać i wiedzieć, kiedy podtrzymać miłą rozmowę, a kiedy zachować milczenie. Dar poprowadzenia przyjemnej konwersacji jest na wagę złota, a zadowolony klient to klient, który wróci. I najpewniej poleci nas także rodzinie i przyjaciołom. A na tym nam wszystkim w Eko Taxi zależy.

Odpowiedzialność

Taksówkarz jest odpowiedzialny za życie swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu oraz za samochód i mienie przewożonych klientów. Musi on zadbać, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i zachowywali minimum zasad bezpieczeństwa. Dojrzałość, zdroworozsądkowość i solidność – na te przymioty zwracamy szczególną uwagę, rekrutując do naszej korporacji. Ma to również związek z naszą ofertą – jedną z usług dodatkowych proponowanych przez Eko Taxi jest monitorowany przewóz dzieci. Rodzice oddają swoje pociechy w ręce naszego kierowcy, który przewiezie je bezpiecznie do wskazanego miejsca, np. do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Sami rozumiecie, jak wielka to odpowiedzialność.

Może Cię zainteresować również

Średnia ocen: 3,4