Oferta pracy dla kierowcy taxi w Krakowie – start w zawodzie z naszą korporacją jest łatwiejszy!

Oferta pracy dla kierowcy taxi w Krakowie – start w zawodzie z naszą korporacją jest łatwiejszy!

Przeglądając najciekawsze oferty pracy dla kierowców z kat. B w Krakowie, nie sposób przeoczyć propozycji Eko Taxi. Firma kusi swoich przyszłych pracowników przejrzystymi zasadami współpracy i konkurencyjnymi zarobkami. Jazda z nami zadowoli każdego, kto lubi kontakt z drugim człowiekiem i pewnie czuje się za kółkiem. Myślicie poważnie o zawodzie taksówkarza? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł! A potem ślijcie swoje CV na nasz adres mailowy. Rekrutujemy non-stop.

Spis treści:
Potrzebne dokumenty
Charakterystyka pracy

Praca kierowcy taxi w Krakowie i okolicach – od czego zacząć?

Znaleźliście ofertę pracy dla kierowcy w korporacji taksówkarskiej? Aplikujcie! Jazda pod znaną banderą ma wiele plusów. Szczególnie, jeśli mówimy o dużym mieście – Krakowie, Warszawie czy Lublinie. Dzięki renomie firmy o wiele łatwiej jest zdobyć klientów, co przekłada się na stabilność finansową. Na początku kariery najbardziej liczy się jednak wsparcie, na które nie moglibyście liczyć, działając na własną rękę. W profesjonalnych przedsiębiorstwach opiekę szkoleniowców zyskuje się już w momencie podpisania kontraktu. Oznacza to pomoc w wyrobieniu licencji, zdaniu egzaminu i dopełnieniu wszystkich formalności. Tak właśnie robimy w Eko Taxi.

Droga do zawodu taksówkarza w Krakowie nie różni się specjalnie od ścieżki, jaką muszą przejść kandydaci w innych miastach Polski. Oczywiście każdy zainteresowany musi mieć skończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy kat. B. Należy odznaczać się dobrym zdrowiem i „czystą kartoteką policyjną” – osoby ukarane prawomocnym wyrokiem niestety nie dostaną licencji. W stolicy Małopolski, podobnie jak np. w Warszawie, koniecznie trzeba też zdać egzamin z topografii miasta. Założenie własnej firmy jest opcjonalne w przypadku współpracy z Eko Taxi, choć trzeba przyznać, że działalność gospodarcza daje nieco większą swobodę. Na rozmowie kwalifikacyjnej omówimy z wami wszystkie możliwe formy współpracy – wybierzecie tę, która najbardziej wam odpowiada.

Szkolenie

Żeby otrzymać licencję i zostać kierowcą taksówki, należy ukończyć szkolenie z transportu drogowego. Kurs ten prowadzony jest w Krakowie przez Ośrodek Szkolenia Kierowców OES i trwa 25 godzin. Przekazuje się na nim wiedzę z zakresu topografii Krakowa i okolic (rozmieszczenie ulic, adresy ważniejszych instytucji i szpitali, lokalizacje restauracji i zabytków itp.), przepisów ruchu drogowego i prawidłowego oznakowania oraz wyposażenia samochodów pełniących rolę taksówek. Szkolenie musi przejść każdy kandydat z wyłączeniem osób, które posiadają min. 5-letni staż zawodowy. Szkolenie kończy się egzaminem. Jego koszt wynosi obecnie 140 zł.

Licencja

To absolutne minimum – bez niej nie można legalnie jeździć po mieście z klientami. Nikt, kto marzy o byciu profesjonalnym kierowcą, nie spełni swojego marzenia bez licencji. Dokument ten dostaje się na określony czas, zwykle od dwóch do kilkudziesięciu lat. Jest ważny na terenie miasta, w którym go otrzymaliście. Oznacza to, że np. osoba, która już pracowała jako taksówkarz w Warszawie, musi ponownie wyrobić sobie uprawnienia w Krakowie.

Panuje powszechna opinia, że egzamin na taksówkarza jest bardzo trudny. To nieprawda. Solidne przygotowanie się do testu może wam zająć sporo czasu, ale dzięki temu nabędziecie niezbędnej wiedzy i będziecie pewni, że zdacie. Uczyć się możecie z gotowego wykazu, który opublikowany jest na stronie internetowej Urzędu Miasta – z puli kilkuset pytań w niezmienionym kształcie zostanie wybranych 35. Pierwsza, główna część egzaminu dotyczy znajomości miasta. Możecie zostać poproszeni o podanie trasy przejazdu z punktu A do punktu B z wyszczególnieniem mijanych ulic. Zapewne będziecie musieli też wskazać, pod jakim adresem znajduje się np. Scena Kameralna Teatru Starego czy oddział magistratu dla dzielnicy Grzegórzki. „Od której ulicy znajduje się wjazd na górną płytę dworca PKP?” – to kolejny przykład pytania egzaminacyjnego.

Własny samochód

Poza konkretnym terytorium, na którym obowiązuje pozwolenie, licencja jest wydawana też na dany na samochód. Wóz musi być bezpieczny, a więc też w pełni sprawny. Stan auta potwierdza aktualny przegląd techniczny. Pojazd może być własnością przyszłego kierowcy lub być kredytowany czy leasingowany. Jeżeli nie macie swoich czterech kółek, w Eko Taxi będziecie mogli skorzystać z firmowej floty taksówek.

Egzamin na licencję taxi

Jakich cech charakteru szuka Eko Taxi wśród kandydatów, oferując pracę kierowcy w Krakowie?

Profesja kierowcy taxi to przyjemny, ale bardzo odpowiedzialny zawód. Nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje do jego wykonywania. Przed aplikowaniem do pracy w naszej korporacji, upewnijcie się, że możecie pochwalić się poniższymi cechami charakteru. Są one niezbędne, by zdobyć u nas zatrudnienie. Na rozmowie kwalifikacyjnej nasz rekruter będzie weryfikował, czy jesteście cierpliwi, uprzejmi i odpowiedzialni.

Pasja do jazdy samochodem

Lubicie prowadzić? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie po 12 godz. ciągłego siedzenia za kółkiem. Musicie mieć świadomość, że pozostawanie w jednej pozycji przed długi czas obciąża kierującego fizycznie i psychicznie. Dochodzi do tego irytacja spowodowana korkami, ciągłym skupieniem… Dla was to pestka? Czytajcie dalej.

Cierpliwość i serdeczność

Profesjonalny kierowca jest odporny na stres i cierpliwy. Nie oszukujmy się – wielogodzinne przebywanie z różnymi ludźmi, z czego część wstała lewą nogą, nie służy pogodnemu nastawieniu. Zdarza się, że klienci nie zachowują się w sposób kulturalny, a taksówkarz musi trzymać fason. Przewóz osób nie jest z pewnością pracą dla nerwusów, którzy popadają w konflikty – kierowca musi być asertywny, ale też miły i ugodowy.

Towarzyskość

Mówi się, że taksówka bywa jak konfesjonał i jest w tym trochę prawdy. Klienci wsiadają do auta i chcą zwierzać się nawet z najintymniejszych spraw. Mówią o problemach finansowych i prywatnych, szukają porady i pocieszenia. Dobry kierowca powinien umieć słuchać i wiedzieć, kiedy podtrzymać miłą rozmowę, a kiedy zachować milczenie. Dar poprowadzenia przyjemnej konwersacji jest na wagę złota, a zadowolony klient to klient, który wróci. I najpewniej poleci nas także rodzinie i przyjaciołom. A na tym nam wszystkim w Eko Taxi zależy.

Odpowiedzialność

Taksówkarz jest odpowiedzialny za życie swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu oraz za samochód i mienie przewożonych klientów. Musi on zadbać, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i zachowywali minimum zasad bezpieczeństwa. Dojrzałość, zdroworozsądkowość i solidność – na te przymioty zwracamy szczególną uwagę, rekrutując do naszej korporacji. Ma to również związek z naszą ofertą – jedną z usług dodatkowych proponowanych przez Eko Taxi jest monitorowany przewóz dzieci. Rodzice oddają swoje pociechy w ręce naszego kierowcy, który przewiezie je bezpiecznie do wskazanego miejsca, np. do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Sami rozumiecie, jak wielka to odpowiedzialność.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...