Taksówka Eko Taxi bus

Strefy taxi w Krakowie

ZAMÓW TAXI

Ikona telefonu 12 644… 12 644 22 22

Oferta


Ikona cennika

CENNIK

Opłata początkowa – 9 zł
I taryfa – 2,49 zł
II taryfa – 2,89 zł
III taryfa – 4,00 zł
IV taryfa – 4,55 zł
Zabrudzenie auta – 300 zł
Godzina postoju – 43 zł

*powyższe stawki dotyczą zamówień przez telefon lub aplikację

Ikona metod płatności

DOGODNE FORMY ROZLICZEŃ

-obsługa kart płatniczych
– obsługa bezgotówkowa firm i klientów indywidualnych
– karty stałego klienta
– bilety przejazdowe

Ikona telefonu

ZAMÓW TAK JAK LUBISZ

– przez telefon
– przez internet
– przez aplikację

Ikona dodania do znajomych

USŁUGI DODATKOWE

– zakupy na telefon przez całą dobę
– monitorowany przewóz dzieci
– obsługa imprez
– przewozy VIP
– zlecenia indywidualne
– reklama na samochodach

Strefy taxi w Krakowie to specjalnie wyznaczone odpowiednimi znakami granice, które określają wysokość opłat za przewozy taksówkami w tym mieście. Pasażerowie muszą pamiętać, że dla każdej ze stref obowiązuje inny cennik za kurs. Im dalej adres docelowy znajduje się od centrum miasta, tym ceny są wyższe. Aby zaoszczędzić na podróżach taksówką po obszarze całego Krakowa, warto skorzystać z usług sprawdzonej sieci – takiej jak Eko Taxi.

Spis treści
Strefy taryfowe w Krakowie
Granice stref
Pierwsza strefa
Druga Strefa
Oferta Eko Taxi

Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Jaki jest rozkład stref taxi w Krakowie i gdzie przebiegają granice?

Strefy taxi w Krakowie ustalone zostały uchwałą Rady Miasta Krakowa z 17 czerwca 2009 roku. Od granicy danej strefy taksometr nalicza podwójną opłatę, zgodnie z odpowiednią stawką taryfową. Przekroczenie strefy taxi wiąże się tym samym z pobraniem określonej kwoty za powrót taksówki do strefy właściwej. Taksówkarz zmienia taryfę w taksometrze z chwilą przekroczenia granic strefy – z pierwszej na trzecią w godzinach 6:00-22:00 oraz z drugiej na czwartą w godzinach 22:00-6:00. Wymóg ten obowiązuje także w niedziele oraz święta.

Granice stref taxi w Krakowie

Granice stref taxi w Krakowie reguluje Załącznik do uchwały o numerze LXXVI/977/09. Jego treść wprowadziła dwie strefy taxi na terenie całego miasta, których granice zostały precyzyjnie określone w załącznikach do uchwały – w wersji zarówno opisowej, jak i graficznej. Pierwsza strefa obejmuje silnie zurbanizowane tereny miasta, a w jej granicach zastosowanie znajduje jedynie taryfa 1 lub 2. Kwestia ta uzależniona jest od pory dnia i tygodnia. Strefa druga obowiązuje w rejonach Krakowa o mniejszym zaludnieni. W jej granicach taksówkarze mogą, ale nie muszą stosować taryfę 3 lub 4. W tym przypadku opłaty również uzależnione są od pory dnia i tygodnia. Załącznik do uchwały reguluje również maksymalne urzędowe ceny, które obowiązują w granicach administracyjnych miasta.

Pierwsza strefa

Pierwsza strefa taxi w Krakowie przebiega od autostradowego Węzła Wielickiego w stronę zachodnią, przez obwodnicę autostradową do skrzyżowania z ul. Działowskiego. Dalej ciągnie się w kierunku północnym tej ulicy, aż do skrzyżowania z ul. Spacerową. Po obraniu kierunku na północny-zachód strefa przebiega ul. Spacerową do skrzyżowania ul. Babińskiego i ul. Baczyńskiego. Z tego miejsca podąża na wschód ul. Babińskiego, do skrzyżowania z ul. Bunscha, a następnie ul. Bunscha do skrzyżowania ulic Czerwone Maki i Bobrzyńskiego. W tym miejscu pierwsza strefa ciągnie się linią prostą w kierunku północnym, od początku ul. Jemiołowej do skrzyżowanie z ul. Tyniecką. Podąża następnie ul. Widłakowa do północnego narożnika akwenu wodnego oraz rzeki Wisły.

Pasażerka czekająca na taksówkę

Pierwsza strefa za Wisłą

Pierwsza strefa taxi w Krakowie przecina rzekę Wisłę linią prostą po obraniu kierunku północnego do ul. Rybnej, po czym podąża dalej na północ do skrzyżowania z ul. Księcia Józefa. Z tego miejsca ciągnie się na zachód do skrzyżowania z ul. Jodłową, po czym skręca w ul. Starowolską do skrzyżowania ul. Leśnej oraz ul. 28 lipca 1943. Od leśnej strefa kieruje się do skrzyżowania z ul. Jeleniową, a następnie do skrzyżowania al. Modrzewiowej z al. Kasztanową. Na zachód przebiega przez al. Chełmską do skrzyżowania z ul. Olszanicką i ul. Podłużną, po czym w kierunku północnym ulicami: Podłużną i Zakliki z Mydlnik aż do przejazdu kolejowego.

Pierwsza strefa za przejazdem kolejowym

Od przejazdu kolejowego pierwsza strefa taxi w Krakowie ciągnie się w stronę wschodnią przez linię kolejową Portu Lotniczego Balice-Kraków do skrzyżowania z ul. Zielony Most. Z tego miejsca przebiega w kierunku północno-zachodnim ul. Tetmajera, aż do skrzyżowania z ul. Truszkowskiego. Z tej drugiej ulicy kieruje się do skrzyżowania z ul. Pasternik, a następnie na północny-zachód do narożnika ogrodzenia cmentarza. Od zachodniego ogrodzenia cmentarza przebiega do ul. Na Polach, po czym w stronę południowo-wschodnią do skrzyżowania ul. Ojcowską oraz na północ do skrzyżowania z ul. Chełmońskiego. Z tego miejsca kieruje się do skrzyżowania z ul. Piaskową, a następnie ul. Piaskową i ul. Stelmachów do torów kolejowych oraz w stronę wschodnią do linii obwodnicy kolejowej Katowice-Warszawa.

Pierwsza strefa za obwodnicą kolejową

Po dotarciu do linii obwodnicy kolejowej pierwsza strefa przebiega do rzeki Bialuchy. Z tego miejsca kieruje się na północ do ul. Zielone Wzgórze, a następnie na wschód do ulic: Witkowicka i Węgrzecka aż do ul. Powstańców oraz do skrzyżowania ulic: Mistrzejowicka i Morcinka. W kierunku południowo-wschodnim ciągnie się linią kolejową Kraków-Niepołomice do skrzyżowania z ul. Petofiego, po czym przebiega na północny-wschód do skrzyżowania z ul. Kantorowicką oraz na południowy-wschód do narożnika cmentarza Grębałowskiego. Z tego miejsca obejmuje kierunek na zachód ul. Darwina do skrzyżowania z ul. Blokową, po czym do skrzyżowania z ul. Mrozową oraz na południowy zachód do skrzyżowania z ul. Ujastek. Po obraniu kierunku na al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Ujastek Moilski, strefa ciągnie się do skrzyżowania z ul. Kępską oraz do skrzyżowania z ul. Powiatową, a następnie w kierunku południowym ul. Na niwach do skrzyżowania z ul. Giedroycia.

Pierwsza strefa za ul. Giedroycia

Pierwsza strefa taxi w Krakowie przebiega ul. Giedroycia w kierunku południowym, aż do skrzyżowania z ul. Longinusa Podbipięty. Z tego miejsca podąża na zachód do skrzyżowania z ul. Klasztorną, przez most Wandy oraz w kierunku zachodnim rzeki Wisły aż do zakola na wysokości Fortu Lasówka. Na południowy zachód kieruje się ul. Golikówka do skrzyżowania z ul. Bagrową, po czym na południe aż do magistrali kolejowej. Z tej lokalizacji strefa przebiega w stronę południowo-wschodnią linii kolejowej Kraków-Wieliczka do rzeki Malinówki, skąd ciągnie się z powrotem na zachód do autostradowego Węzła Wielickiego.

Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Druga strefa taxi w Krakowie i nasza oferta

Druga strefa taxi w Krakowie przebiega poza granicami strefy pierwszej. Obszary te są mniej zurbanizowane, co ma wpływ na wysokość taryfy. Podróż taksówką poza granice administracyjne miasta wiąże się ze zmianą opłaty za kilometr przejazdu. W Krakowie koszty zależą także od pory, w jakiej pasażer korzysta z pojazdu. W dniu powszechnie od 6:00 do 22:00 cena za kilometr jest niższa, niż ma to miejsce w przypadku przejazdu w porze nocnej oraz w niedziele i święta. Wpływ na koszty ma jednak nie tylko odległość, która pokonuje taksówka. Do ceny przejazdu doliczana jest tzw. opłata początkowa, a także opłata za postój.

Oferta Eko Taxi

Strefy taxi w Krakowie w dużym stopniu wpływają na koszty ponoszone przez pasażerów taksówek. Aby zagwarantować sobie sprawną realizację przejazdu bez opóźnień oraz pewność stałej, atrakcyjnej ceny, warto skorzystać z usług sprawdzonych sieci. Taką ofertę posiada firma Eko Taxi, która działa również na terenie Krakowa i okolic. Oferujemy stały cennik i dogodne formy rozliczeń, a także wygodny kontakt z dyspozytornią oraz szereg usług dodatkowych. Zapraszamy do skorzystania z kursów taksówkarskich Eko Taxi w Krakowie.

Szybki kontakt


EKO TAXI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub wyslij wiadomość bezpośrednio na nasz adres e-mail! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Dane Kontaktowe

Dane firmy
Eko Taxi Polska Sp. Z o.o
04-186 Warszawa
ul. Grochowska 23/31 bud. D

NIP 1133082842
REGON 524165681
KRS 0001012958

Dane Oddziału
EKOTAXI ODDZIAŁ KRAKÓW
ul. Ujastek 7 bud. A
31-752 Kraków
biurokrakow@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 12 644… 12 644 22 22

Rekrutacja

Ikona telefonu 662… 662 158 642

Oferta Bezgotówkowa
natalia.stasko@ekotaxi.pl 

Ikona telefonu 692… 692 428 019

Reklamacje:
biurokrakow@ekotaxi.pl

Wyślij do nas wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.