Taksówka Eko Taxi bus

Tanie taxi w Krakowie

ZAMÓW TAXI

Ikona telefonu 12 644… 12 644 22 22

Oferta


Ikona cennika

CENNIK

Opłata początkowa – 9 zł
I taryfa – 2,49 zł
II taryfa – 2,89 zł
III taryfa – 4,00 zł
IV taryfa – 4,55 zł
Zabrudzenie auta – 300 zł
Godzina postoju – 43 zł

*powyższe stawki dotyczą zamówień przez telefon lub aplikację

Ikona metod płatności

DOGODNE FORMY ROZLICZEŃ

-obsługa kart płatniczych
– obsługa bezgotówkowa firm i klientów indywidualnych
– karty stałego klienta
– bilety przejazdowe

Ikona telefonu

ZAMÓW TAK JAK LUBISZ

– przez telefon
– przez internet
– przez aplikację

Ikona dodania do znajomych

USŁUGI DODATKOWE

– zakupy na telefon przez całą dobę
– monitorowany przewóz dzieci
– obsługa imprez
– przewozy VIP
– zlecenia indywidualne
– reklama na samochodach

Tanie taxi w Krakowie to świetna propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i komfortowego przejazdu w wybrane miejsce. Nie ma znaczenia, czy chodzi o powrót z pełnego wrażeń, wieczornego wyjścia ze znajomymi, poruszanie się po nieznanych terenach po zmroku, czy też kurs z lotniska prosto pod adres wybranego hotelu czy hostelu – niedrogie taksówki na terenie Krakowa sprawdzą się w każdej sytuacji! Co charakteryzuje dobrą firmę taksówkową i jaką ofertę przedstawia przewoźnik Eko Taxi Kraków?

Spis treści:
Jakie są powody, dla których najczęściej zamawia się kurs?
Płać kartą za przejazd!
Zasady przejazdów bezgotówkowych
Poznaj nasz cennik
Szereg usług dodatkowych

Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Z jakich powodów pasażerowie wybierają tanie taxi w Krakowie? Jakie grupy klientów najczęściej sięgają po taryfę?

Tanie taxi w Krakowie to forma transportu, po którą z ogromną częstotliwością sięgają zarówno miejscowi, jak i licznie odwiedzający miasto turyści. Najpopularniejszym powodem zamawiania taxi w dawnej stolicy Polski są powroty z nocnych wypadów w gronie bliskich bądź chęć uczestniczenia w jednym z licznych wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie Krakowa. Korzystając z usług taxi, to klient precyzuje gdzie i w jakim czasie pojawi się zamówione auto – właśnie dlatego jest to tak wygodne rozwiązanie. Nie trzeba już czekać na jedyny nocny autobus w okolicy czy też decydować się na męczący spacer po niezbyt bezpiecznym terenie. Wystarczy jeden telefon, aby wezwać samochód z kierowcą, który bezpiecznie dostarczy nas pod wskazany adres na terenie Krakowa. Szybko i komfortowo! A jeśli w dodatku postawimy na usługi sprawdzonego przewoźnika, zyskujemy pewność, że za przejazd zapłacimy niezwykle niskie, bardzo atrakcyjne stawki.

Wezwanie taniej taksówki to świetny pomysł w momencie, gdy klient nie do końca zna topografię Krakowa. Kierowcy taksówek przechodzą zwykle odpowiednie szkolenia i egzaminy, dzięki którym mogą pochwalić się rewelacyjną znajomością wszelkich ulic, skrótów i zaułków. To sprawia, ze każdy pasażer może zostać odwieziony pod wskazane miejsce bez ryzyka spóźnienia czy pomylenia adresu. Bez względu na to, czy mówimy o kursie do pokoju hotelowego, popularnego baru w centrum Krakowa, czy też do znajdującego się kilkanaście kilometrów za miastem lotniska.

Taksówki to także pewna i niezawodna forma transportu dla wszelkich entuzjastów nocnych aktywności. Nie ma znaczenia, czy wracasz z wyprawianych w mieszkaniu urodzin znajomej, rozgrywek bilardowych w gronie przyjaciół czy spotkania z dawno niewidzianym znajomym. Taxi w Krakowie zapewniają poczucie bezpieczeństwa podczas kursów do domu – i to niezależnie od pory! Do tego zamówienie taryfy pozwala odpocząć od obowiązków szofera tym członkom rodziny, którzy zwykle przyjeżdżają po znajdującego się w centrum potencjalnego pasażera taxi. Podróżując taksówką, można także znacząco zmniejszyć wydatki na transport po mieście – wystarczy wsiąść do auta razem z grupką znajomych, których docelowe adresy znajdują się w różnych punktach planowanej trasy.

Taryfę w Krakowie niejednokrotnie zamawiają także rodzice, którzy chcą zadbać o to, aby ich pociecha bez przeszkód znalazła się w domu po zakończonym przyjęciu urodzinowym kolegi ze szkoły, wieczornych sportowych zajęciach dodatkowych czy też wracając z miejsca zbiórki po odbytej szkolnej wycieczce. Na życzenie rodzica kierowca taksówki może także poczekać na dziecko po lekcjach bądź zawieźć je bezpośrednio pod adres biura, w którym pracuje jedno z rodziców.

Płać kartą za usługi taniego taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Czy w taxi w Krakowie możliwa jest płatność kartą? Dowiedz się więcej o sposobach realizacji należności za kurs taksówką

Płatność kartą to swoista nowość na rynku taxi w Polsce. Wiele osób pamięta zapewne czasy, kiedy za przejazd tanim taxi w Krakowie oraz innych miastach w kraju zapłacić można było wyłącznie za pośrednictwem gotówki. Niejednokrotnie realizacje tego typu transakcji wymuszały na pasażerach czujne spoglądanie na ekran taksometru, a następnie gorączkowe przeszukiwanie kieszeni w poszukiwaniu odpowiedniej ilości gotówki. Poczucie rosnącego napięcia, że wyciągnięte z portfela banknoty nie wystarczą na pokrycie należności za usługę niejednokrotnie sprawiało, że pasażer musiał prosić o przystanek przy najbliższym bankomacie, aby zyskać pewność, że będzie w stanie zrealizować opłatę za kurs. Całe szczęście, gdy bankomat znajdował się po drodze i wystarczyło jedynie na trzy minuty wyskoczyć z parkującej nieopodal taksówki… Zwykle jednak poszukiwanie automatu wypłacającego gotówkę jedynie podbijało kwotę wyświetlaną na taksometrze. Zamieszanie niejednokrotnie powstawało także w momencie, gdy jednym autem z charakterystycznym kogutem taxi podróżowała grupa znajomych. Przekrzykiwanie się kto, komu i ile odda, energiczne przetrząsanie kieszeni oraz ciche złorzeczenie osób, którym wysypały się drobniaki nieodmiennie kojarzyły się z momentem chwilę przed wysiadaniem z taksówki. Jak często w głowach pasażerów musiała się wtedy pojawić myśl, ze gdyby w samochodach na stałe zamontowane były terminale płatnicze, ich codzienność byłaby znacznie prostsza.

W obecnych czasach widok taksówki zaopatrzonej w terminal obsługujący płatności kartą nikogo już nie dziwi. To kwestia zapału, z jakim nowocześni przewoźnicy taxi zmieniają się dla swoich klientów. Stale szukają elastycznych rozwiązań, dzięki którym korzystanie z usług taksówkarskich staje się jeszcze bardziej komfortowe i intuicyjne. Mowa tu zarówno o wygodnych metodach płatności, jak i szeregu oferowanych opcji dodatkowych, o których szerzej wspomnimy w dalszej części artykułu. Oczywiście na ulicach Krakowa wciąż natknąć się można na taksówkę, w której kierowca za zrealizowany kurs zażyczy sobie płatności wyłącznie gotówką, są to jednak przede wszystkim niezrzeszone w żadnej korporacji samochody przypadkowo spotykane na postojach taxi. W tego typu taksówkach nietrudno spotkać tzw. „wolnych jeźdźców”, czyli kierowców działających na własny rachunek, którzy samodzielnie ustalają stawki za każdy pokonany kilometr. Za kurs tego typu samochodem można zapłacić nawet kilka razy więcej niż w przypadku zamówienia auta z zaufanej korporacji taxi.

Płatność kartą to udogodnienie, jakie w Krakowie oferują taksówki z charakterystyczną, zieloną koniczynką stanowiącą logo ogólnopolskiej firmy Eko Taxi. To sieć posiadająca swoje filie w największych miastach Polski, jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice czy Lublin. W taksówkach Eko Taxi spotkać się możemy z terminalami płatniczymi przystosowanymi do obsługi kart kredytowych, debetowych i płatniczych z systemem paypass. Oczywiście płatność za kurs nadal może zostać uregulowana za pośrednictwem gotówki – to już kwestia wygody i preferencji pasażerów.

Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Tanie taxi dla klientów biznesowych, czyli zasady przejazdów bezgotówkowych w korporacji Eko Taxi Kraków. Poznaj metody płatności inne niż karta i gotówka!

Z usług taniego taxi w Krakowie korzystają nie tylko osoby zainteresowane nocnymi atrakcjami czy rodzice martwiący się o bezpieczeństwo swoich pociech. Na tę formę transportu bardzo często decydują się także klienci biznesowi. Pracownicy wielu firm jeżdżą taksówkami na spotkania służbowe lub też przewożą ważną korespondencję z jednej filii przedsiębiorstwa do drugiej, znajdującej się w zupełnie innej części miasta. Niejednokrotnie zdarza się również, że przejazd taxi wybierany jest jako forma transportu z domu do miejsca pracy i odwrotnie.

Gdy codzienne obowiązki zakładają, że musimy się zjawić w kilku różnych miejscach zlokalizowanych na terenie Krakowa, a jako pracownicy nie posiadamy prywatnego bądź służbowego samochodu, warto podsunąć pracodawcy rozwiązanie w postaci przejazdów bezgotówkowych. To rodzaj umowy zawieranej pomiędzy wybranym przedsiębiorstwem a przewoźnikiem Eko Taxi, nadającej pracownikom uprawnienia do korzystania z usług taksówkowych bez konieczności natychmiastowej realizacji należności. Za wykonane przejazdy w późniejszym terminie rozlicza się bowiem firma zatrudniająca danego pracownika. Rozwiązanie tego rodzaju to jedna z możliwości oferowanych przez Eko Taxi w Krakowie. Dzięki podpisaniu stosownych dokumentów z przewoźnikiem, wybrana firma zyskuje dostęp do specjalnej platformy elektronicznej. To program zaprojektowany do sprawnego zarządzania przejazdami bezgotówkowymi. Umożliwia dostęp do historii dotychczas zrealizowanych kursów oraz pozwala na wprowadzenie ograniczeń czy preferencji odnoszących się do przyszłych przejazdów.

Przejazdy bezgotówkowe dedykowane klientom biznesowym można realizować na różne sposoby:

 • przedstawiając kierowcy taksówki jednorazowe vouchery na przejazd taxi. Pracownicy otrzymują je od osoby zarządzającej platformą elektroniczną – mailowo w formie pliku PDF bądź osobiście w postaci papierowego bonu na przejazd bezgotówkowy;
 • wzywając taxi za pośrednictwem specjalnego, uprawnionego numeru telefonu;
 • wzywając taxi przy pomocy aplikacji mobilnej;
 • wykorzystując karty bezgotówkowe dołączone do podpisanej umowy na przejazdy bezgotówkowe.
Z taniego taxi korzystają także klienci biznesowi

Przejazdy bezgotówkowe dedykowane klientom biznesowym stanowią niezwykle komfortowe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy pragną na bieżąco kontrolować finanse związane z przewozami swoich pracowników. Eko Taxi zapewnia kontrahentom dostęp do wygodnego oprogramowania, dzięki któremu możliwe jest prześledzenie historii dotychczas zrealizowanych kursów oraz generowanie przydatnych zestawień. Osoba przydzielona do obsługi platformy może sprawdzić daty, godziny oraz trasy dotychczas wykonanych kursów taxi, a także czas ich trwania. Przy tworzeniu raportów program zezwala na intuicyjny podział rozliczeń. Można wygenerować listę w oparciu o poszczególne jednostki kosztowe bądź pracę konkretnych działów kadrowych. Zestawienia umożliwiają także tworzenie podsumowań z podziałem na realizowane w firmie, osobne projekty – jak działalność eventowa, podróże z firmową korespondencją czy też spotkania służbowe. Dzięki tak szczegółowym możliwościom konfiguracji oraz przejrzystym i czytelnym raportom przedsiębiorstwo korzystające z przejazdów bezgotówkowych ma możliwość dokładnego rozplanowania budżetu na kursy taxi dla swoich pracowników.

Wygodna i przyjazna użytkownikowi platforma elektroniczna to niejedyna zaleta umowy na przejazdy bezgotówkowe w Eko Taxi w Krakowie. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość wprowadzania specjalnych ograniczeń dla korzystających z przejazdów pracowników. Osoba zarządzająca programem w imieniu firmy może dowolnie skonfigurować zasady przejazdów. Wystarczy kilka kliknięć, aby zastrzec, że firmowe vouchery na taxi funkcjonować będą jedynie w dni robocze, czy nawet wyłącznie w godzinach od 8:00 do 18:00. Ustawienia tego typu mają na celu zminimalizowanie częstotliwości występowania sytuacji, w których pracownicy korzystają z przejazdów bezgotówkowych Eko Taxi po zakończeniu swojej zmiany czy też w celach prywatnych. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość wyznaczenia dziennych oraz tygodniowych limitów na liczbę możliwych do zrealizowania kursów. Elastyczność tego rozwiązania pozwala przedsiębiorstwu na dostosowanie wydatków na taksówki do bieżącej sytuacji budżetowej firmy.

Praktyczna część kursów bezgotówkowych, czyli same przejazdy, niewiele różni się od standardowych usług taksówkowych. Gdy klient biznesowy zostanie dowieziony pod wskazany adres, kierowca taksówki przepisuje kwotę wskazaną przez taksometr do terminala. Pasażer zatwierdza ją za pośrednictwem czterocyfrowego numeru PIN, który dostarczony zostaje wraz z umową na przejazdy bezgotówkowe. Dane na temat przejazdu trafiają wówczas bezpośrednio do rejestru platformy elektronicznej, gdzie następnie zostają odpowiednio zliczone na fakturze VAT wystawianej kontrahentom przez Eko Taxi. Sumę wskazaną na fakturze należy następnie uregulować za pośrednictwem przelewu bankowego. Na realizację płatności przedstawiciel firmy ma aż 21 dni roboczych od momentu wystawienia dokumentu.

Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Co to znaczy, że wybrane taxi jest naprawdę tanie? Poznaj cennik Eko Taxi Kraków i przestań przepłacać

Co to znaczy, że wybrane taxi oferuje naprawdę tanie usługi? Ile właściwie kosztują przejazdy taksówkowe w Krakowie? To pytania, na które znaleźć można naprawdę wiele odpowiedzi, gdyż główną kartą przetargową korporacji zlokalizowanych na terenie największych polskich miast są właśnie ceny. Szukając atrakcyjnej oferty przewozów, bardzo łatwo natknąć się na ogłoszenia promujące „najtańsze usługi taxi w mieście” – najczęściej pochodzących od kilku różnych firm taksówkowych w tym samym czasie. Zanim skusimy się na krzykliwe hasła marketingowe, warto poświęcić chwilę na dokładne przestudiowanie cenników wybranych korporacji. Jeśli w zakładkach strony internetowej danej firmy taxi trudno znaleźć informacje dotyczące cen za świadczone usługi, możemy spodziewać się różnego rodzaju niespodzianek cenowych. Stawki za przejazdy taxi kształtują się bowiem na bazie kilku różnych czynników, w tym opłaty początkowej „za trzaśnięcie drzwiami”, stawki za przebyty kilometr, dodatkowe koszty wynikające z poruszania się w określonej strefie taxi czy porze dnia.

Fakt, że ostateczny koszt za kurs stanowi sumę różnego rodzaju opłat, sprawia, że warto zaufać przewoźnikom, którzy na swoich witrynach piszą o wszystkich kosztach. Bywa, że po ustaleniu realnej stawki ich oferta nadal stanowi niezwykle atrakcyjną cenowo propozycję – z takim przypadkiem spotkać się możemy w przypadku Eko Taxi Kraków!

Firma Eko Taxi wychodzi z założenia, że warto wynagradzać stałych klientów. Z tego powodu oferuje dwa różne cenniki za swoje usługi. Pierwszy dotyczy przejazdów oferowanych pasażerom, którzy zamówili auto przez centralę bądź dedykowaną aplikację mobilną Eko Taxi. Drugi cennik obowiązuje wyłącznie w przypadku, gdy realizujemy kurs bezpośrednio z postoju taksówek.

Przy zamówieniach telefonicznych i przez aplikację mobilną koszty wyglądają następująco:

 • 7 złotych – opłata za trzaśnięcie drzwiami,
 • 1,79 za kilometr w I strefie,
 • 2,00 za kilometr w II strefie,
 • 2,80 za kilometr w III strefie,
 • 3,20 za kilometr w IV strefie,
 • 25 złotych za godzinę postoju.

W przypadku kursów realizowanych bezpośrednio z postoju taxi koszty wyglądają następująco:

 • 7 złotych – opłata za trzaśnięcie drzwiami,
 • 2,24 za kilometr w I strefie,
 • 2,49 za kilometr w II strefie,
 • 3,50 za kilometr w III strefie,
 • 4,00 za kilometr w IV strefie,
 • 31,25 złotych za godzinę postoju.
Tanie taxi w Krakowie, bezpiecznie dowiezie Cię do celu
Tanie taxi w Krakowie
Tanie taxi w Krakowie

Potrzebujesz zakupów na telefon? Podróżujesz z grupą znajomych i interesuje was tani kurs 9-osobowym taxi? A może organizujesz przewóz osób VIP i szukasz odpowiedniej korporacji? Poznaj usługi dodatkowe w Eko Taxi Kraków!

Tanie taxi w Krakowie to nie tylko przejazdy z jednego punktu na mapie miasta w drugi. Współczesne firmy taksówkarskie stawiają na stałe poszerzanie oferty świadczonych usług. Podobnie jest w przypadku firmy Eko Taxi, która przygotowała dla swoich klientów wiele opcji dodatkowych.

Zakupy na telefon 24/7

Jeśli w trakcie domówki nagle skończyły się niezbędne zapasy, a pobliskie sklepy już dawno są zamknięte, warto postawić na Eko Taxi. Korporacja oferuje bowiem usługę w postaci zakupów na telefon – wystarczy zadzwonić na centralę z odpowiednim zamówieniem, a kierowca błyskawicznie przywiezie nam brakujące artykuły bezpośrednio pod wskazany adres.

9-osobowe taxi

Wracasz z imprezy większą grupą osób? Nie musicie zamawiać dwóch różnych taryf – wystarczy, że podczas telefonu na centralę zaznaczysz, że potrzebujesz taksówki większej niż standardowe modele samochodów. Eko Taxi oferuje busy gotowe pomieścić od 5 do nawet 8 pasażerów oraz kierowcę!

Przewóz osób VIP

Eko Taxi sprawdzi się także jako przewoźnik dla bardzo ważnych osobistości. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz transportu dla polityka, sportowca czy znanego artysty – komfortowe, wysokiej klasy samochody oraz profesjonalni, świetnie wyszkoleni kierowcy pozostają do Twojej dyspozycji!

Szybki kontakt


EKO TAXI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub wyslij wiadomość bezpośrednio na nasz adres e-mail! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Dane Kontaktowe

Dane firmy
Eko Taxi Polska Sp. Z o.o
04-186 Warszawa
ul. Grochowska 23/31 bud. D

NIP 1133082842
REGON 524165681
KRS 0001012958

Dane Oddziału
EKOTAXI ODDZIAŁ KRAKÓW
ul. Ujastek 7 bud. A
31-752 Kraków
biurokrakow@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 12 644… 12 644 22 22

Rekrutacja

Ikona telefonu 662… 662 158 642

Oferta Bezgotówkowa
natalia.stasko@ekotaxi.pl 

Ikona telefonu 692… 692 428 019

Reklamacje:
biurokrakow@ekotaxi.pl

Wyślij do nas wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.