Taxi w Krakowie – szukasz numeru na tanią taksówkę? Sprawdź naszą ofertę!

Taxi w Krakowie – szukasz numeru na tanią taksówkę? Sprawdź naszą ofertę!

Taxi w Krakowie to jeden z najpopularniejszych środków transportu po mieście, szczególnie atrakcyjny dla osób wracających z wieczornych wyjść i szykujących się na ważne spotkania towarzyskie i biznesowe. To również sprawdzony sposób na uniknięcie czekania na nocny autobus czy też przewiezienie ciężkich, nieporęcznych bagaży z jednego końca miasta na drugi. Poznaj usługi świadczone przez krakowskie taksówki i skorzystaj z niezwykle atrakcyjnej oferty reprezentowanej przez firmę Eko Taxi!

Spis treści:
Kto korzysta z przewozów?
Powody zamawiania kursu
Czy liczy się tylko cena?
Cennik naszej korporacji
Jakie usługi dodatkowe znajdziesz w naszej ofercie?

Kto korzysta z usług taxi w Krakowie? Poznaj statystycznych klientów taksówek w drugim największym mieście w Polsce!

Taxi w Krakowie to usługa, którą zainteresowanych jest coraz więcej grup odbiorców. Jeszcze nie tak dawno temu kursy zamawianą z wyprzedzeniem taksówką wykonywały osoby wybierające się na istotne spotkania o charakterze biznesowym bądź szykujące się na ważne premiery teatralne czy operowe. Kosztowne taryfy przewoziły także pasażerów spieszących się na lotnisko bądź odbierały z jego terenu niezwykle ważnych gości.

W obecnych czasach zamówienie taxi w Krakowie nie zawsze związane jest ze szczególnymi wydarzeniami czy koniecznością dostania się na wystawne spotkanie. Po telefon z zapisanym numerem na centralę sięgają najróżniejsze grupy pasażerów. Ta stale rosnąca popularność taksówek wynika przede wszystkim z szerokiej dostępności tego środka transportu, krótkiego czasu oczekiwania na realizację usługi oraz – co niejednokrotnie stanowi najistotniejszy czynnik, właściwie decydujący o postawieniu na tę formę przejazdu – niezwykle atrakcyjnych cen. Kombinacja tych trzech wytycznych sprawia, że taksówki stają się zauważalną konkurencją dla miejskiej komunikacji publicznej i coraz częściej postrzegane są jako wygodna alternatywa dla męczącego spaceru w deszczu czy upale. Są także nieocenionym udogodnieniem dla osób, które mają potrzebę przedostania się w wybrany punkt na mapie Krakowa na wyznaczoną wcześniej godzinę, a przy tym bardzo zależy im na uniknięciu spóźnienia oraz powiązanego z nim uczucia dyskomfortu.

Kto i dlaczego najczęściej zamawia taxi w Krakowie? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w raporcie Polskie Taksówki 2016. To zestawienie opracowane przez zespół jednej z aplikacji do zamawiania taxi, w którym znaleźć możemy najistotniejsze dane dotyczące usług taksówkowych w Polsce. Według informacji zawartych w raporcie po taksówkę najczęściej dzwonią mężczyźni (panowie stanowili bowiem aż 78,7 procent osób poddanych badaniu). Jeśli chodzi o najczęściej występujący przedział wiekowy pasażerów, to według badania były to osoby od 25 do 30 roku życia (40,7 procent badanych) bądź nieco starsze, z przedziału wiekowego mieszczącego się w granicy 31-40 lat (33,8 procent respondentów). Najmniej liczną grupą pasażerów taksówek w Polsce stanowią osoby, które mają już za sobą 50 rok życia.

Stanowcza większość użytkowników taksówek w Krakowie (a także na terenie całej Polski) to pasażerowie z wyższym wykształceniem. Według raportu Polskie Taksówki 2016 stanowią oni aż 78,7 procent wszystkich respondentów, którzy wypełnili ankiety. W zestawieniu znaleźć można było także informacje dotyczące średnich zarobków osób korzystających z usług taxi. Trudno jednak wytypować przeważającą grupę respondentów, gdyż większość ankietowanych odmówiła podania odpowiedzi na pytanie. Stanowili oni 1/4 wszystkich badanych. Druga najczęściej wybierana odpowiedź w podpunkcie dotyczącym zarobków to zarobki powyżej pięciu tysięcy złotych. Odpowiedź tę wskazało 24,6 procent respondentów biorących udział w ankiecie. 19,9 procent ankietowanych wskazało, że ich zarobki mieszą się w zakresie od 3 do 5 tysięcy złotych.

Podróżuj tanio na terenie Krakowa - wezwij Eko Taxi

W jakich okolicznościach pasażerowie decydują się na tanie taxi w Krakowie?

Tanie taxi w Krakowie warto zamówić w najróżniejszych sytuacjach. Pasażerowie niejednokrotnie korzystają z usług nowoczesnych taksówek w momencie, gdy czeka ich długi wieczorny powrót z centrum miasta bądź domu znajomego. Jest to wspaniała alternatywa dla długotrwałego czekania na kurs jednego z nocnych autobusów czy też próby pokonania całej trasy pieszo.

Wśród częstych klientów znajdziemy także osoby, które znalazły się w Krakowie przejazdem i nie orientują się zbyt dobrze w topografii miasta. Mowa tu o obładowanych ciężkimi bagażami turystach, pracownikach realizujących podróże służbowe czy też osobach, które do Krakowa przybyły na jedno z licznie tu organizowanych wydarzeń kulturalnych. Dla tej grupy pasażerów zamówienie taksówki to nie tylko gwarancja wygodnego przedostania się z jednego punktu miasta w drugi – to także pewność, że kierowca zawiezie nas dokładnie pod wskazany adres, bez ryzyka, że wysiądziemy na złym przystanku czy też pomylimy linie autobusowe. Inną niepodważalną zaletą korzystania z taxi jest krótki czas realizacji usługi – pasażer może zaoszczędzić sporo cennego czasu, wybierając przejazd nowoczesną taksówką, która na wskazanym miejscu zjawia się już kilka minut po wezwaniu samochodu z centrali. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, ze w razie potrzeby pasażerowie mogą śmiało prosić kierowcę taksówki o pomoc z załadowaniem do bagażnika bądź późniejszym wypakowaniem ciężkich toreb podróżnych. Tego typu pomocy trudno oczekiwać przy wsiadaniu do tramwaju czy autobusu.

Choć infrastruktura Krakowa obejmuje świetnie poprowadzone linie komunikacji publicznej w postaci tramwajów i autobusów, coraz częściej to taksówki wybierane są jako zamienna forma transportu, która w pełni odpowiada oczekiwaniom poszczególnych klientów. Powodem może być zbyt długi czas oczekiwania na tramwaj czy autobus bądź fakt, że najbliższy przystanek znajduje się w znacznej odległości od domu klienta. Po numery na taxi sięgają także entuzjaści nocnego życia Krakowa – liczne kluby, bary i dyskoteki pełne są osób, które stawiają na pewny i bezpieczny transport bezpośrednio pod drzwi domu. Zgadzałoby się to z danymi zestawionymi w raporcie Polskie Taksówki 2016 – według badań aż 68 procent osób biorących udział w ankiecie zaznaczyło, że taksówkę najczęściej wzywa z okazji wieczornych wyjść, jak np. premiera w operze czy też towarzyski wypad na kręgle, do baru lub na karaoke. Należy uwzględnić, że każdy z ankietowanych mógł zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. Drugim najczęściej wybieranym wariantem były późne powroty do domu. Na trzecim miejscu listy powodów zamawiania taxi znalazła się konieczność wezwania transportu z i na lotniska, dworce kolejowe czy też autobusowe. Najrzadziej wybieraną opcją, którą wskazało około 30 procent respondentów, była odpowiedź dotycząca niesprzyjających warunków pogodowych.

Niejednokrotnie po taksówkę w Krakowie dzwonią także osoby, które chcą się przedostać w rejon miasta dysponujący małą liczbą połączeń komunikacji publicznej bądź podróżujące w godzinach, w których trudno znaleźć bezpośredni tramwaj pod dom.

Nie tylko cennik, czyli na co jeszcze zwracają uwagę pasażerowie taxi w Krakowie?

Cennik za usługi taxi w Krakowie to jeden z najważniejszych czynników, według których pasażerowie taksówek podejmują decyzję o wyborze odpowiedniej taryfy. Nie jest jednak jedynym kryterium, którym kierują się klienci. Zestawienie Polskie Taksówki 2016 wskazało, że szacowana cena za kurs taxi stanowiła najważniejszy aspekt przy podawaniu składowych komfortowego przejazdu. W ankietach wskazało ją bowiem aż 85,4 procent respondentów, przy czym warto wspomnieć, że każda osoba poddana badaniu mogła zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. Jakie są pozostałe czynniki wpływające na czerpanie zadowolenia ze zrealizowanej usługi przejazdu taksówką?

Drugim czynnikiem najchętniej wskazywanym w ankiecie była dostępność wybranej taksówki – tego typu odpowiedź zaznaczyło w swoich ankietach 79,4 procent badanych. Trudno się dziwić – gdy wykonujemy telefon po auto z kierowcą, oczekujemy, że taksówka zjawi się po nas jak najszybciej, aby błyskawicznie dowieźć pasażera pod wskazany adres. W momencie, w którym na nasz telefon odpowiada melodyjka zwiastująca długi czas oczekiwania na taryfę, nietrudno się zniechęcić i poszukać alternatywnej formy transportu w wybrane miejsce. Pamiętając, że przewoźnik czy korporacja oferuje długi czas oczekiwania na realizację swoich usług, następnym razem wybierzemy numer konkurencji.

Prawie połowa badanych jako ważny czynnik wpływający na ocenę zadowolenia z przejazdu taksówką wskazała jakość zaoferowanej w aucie obsługi. O co właściwie chodzi? Mowa tu o indywidualnych wrażeniach dotyczących pracy kierowcy. Czy osoba prowadząca auto była uprzejma dla klientów? Czy kierowca zachowywał się profesjonalnie? Czy droga, którą obrał, faktycznie stanowiła najprostszą i najkrótszą możliwą trasę? Pasażerowie zwracają uwagę także na to, czy realizująca usługę taxi osoba wykazuje się dobrą znajomością topografii wybranego miasta. Trudno o sytuację wprawiającą w większe zakłopotanie niż moment, w którym pasażer jadący – przyjmijmy – z ulicy Piłsudskiego w samym centrum Krakowa – zamawia kurs na Wzgórza Krzesławickie, widzi, jak kierowca odwraca się ku niemu i niepewnie prosi o wskazówki dojazdu. Wsiadając do taksówki, szczerze liczymy na podróż z wykwalifikowanym pracownikiem, który cechuje się wysokim poszanowaniem dla zasad ruchu drogowego, pewnie prowadzi samochód i doskonale zna ulice miasta, na terenie którego pracuje. Kierowca do każdego zlecenia podchodzić powinien z należytą starannością i wykonywać je w stosownym czasie.

Według raportu Polskie Taksówki 2016 kolejnym najistotniejszym czynnikiem warunkującym zadowolenie z wykonanego przejazdu taxi jest standard zamówionego samochodu. Aspekt ten w ankiecie wskazało 38,9 procent badanych. Można wywnioskować, że osoby podróżujące taksówkami zdecydowanie wolą klimatyzowane, wygodne auta niż kursy realizowane za pośrednictwem starych, mało komfortowych modeli. A już szczególnie w momencie, kiedy planujemy przejazd podczas upału, a w dodatku spieszymy się na uroczystą premierę teatralną bądź niezwykle ważne spotkanie biznesowe. Odświętny strój założony na tego typu okazje wymaga czystego, przewiewnego wnętrza samochodu. Pasażerowie – poza komfortem i czystością auta – zwracają uwagę także na unoszący się w taksówce zapach.

Posiadanie przez osobę kierującą taksówką dokumentów w postaci uprawnień i licencji to czynnik, na który uwagę zwróciło jedynie 12,2 procent respondentów. Następnym w kolejności aspektem było przyzwyczajenie do usług wybranego przewoźnika (7,1 procent ankietowanych), a na ostatnim miejscu uplasowały się opinie rodziny oraz znajomych. Opcję tę wybrało 3,8 procent respondentów.

Można zatem śmiało stwierdzić, że pasażerowie taksówek zdecydowanie bardziej cenią osobiste wrażenia z wykonanego kursu niż opinie otoczenia, a konkurencyjne stawki oraz błyskawiczny czas realizacji zlecenia wygrywają z przyzwyczajeniem czy sentymentem do wybranej korporacji taxi.

Zebrane wnioski świetnie obrazują krakowski rynek taksówkarski, gdzie znaleźć możemy niezliczonych przewoźników taxi, z których każdy stara się przyciągnąć pasażerów niskimi stawkami za przejazdy, jednocześnie oferując wiele interesujących usług dodatkowych. Któremu z nich warto przyjrzeć się nieco bliżej?

Zamów taxi w Krakowie przez telefon

Eko Taxi Kraków – numery na taxi i kontakt do przewoźnika z najatrakcyjniejszą ofertą w mieście! Poznaj ceny przy zamawianiu taxi przez centralę oraz z postoju taksówek!

Eko Taxi Kraków to firma należąca do ogólnopolskiej sieci przewoźników Eko Taxi. Poza Krakowem samochody z charakterystycznym logo zielonej koniczynki znaleźć możemy także na ulicach Wrocławia, Poznania, Warszawy, Lublina oraz Katowic. Kursy z Eko Taxi charakteryzują się najwyższym poziomem jakości obsługi oraz świetnymi stawkami.

Bazując na zestawieniu Polskie Taksówki 2016, wywnioskować można, że średnia cena za kurs taksówką w Krakowie to 31,70 złotych. To cena znacznie wyższa niż w przypadku podróżowania po miastach takich jak Rzeszów (22,29 złotych) czy Kalisz (15, 33 złotych), jednakże niższa niż średnia opłata za kurs w Warszawie, gdzie za przejazd płacimy około 32,45 zł. Drożej jest także w Trójmieście (33,23 zł) oraz Katowicach, gdzie średnia stawka za kurs jest najwyższa w całym kraju i wynosi 33,66 złotych.

Eko Taxi to odpowiedź na zagadnienie kosztownych podróży po terenie Krakowa. Cennik firmy uchodzi bowiem za jedną z najtańszych ofert taksówkowych w całym mieście!

Stawka za opłatę początkową, czyli tak zwane „trzaśnięcie drzwiami” w Eko Taxi Kraków wynosi jedynie 7 złotych. To właśnie do tej opłaty doliczane są wszelkie kwoty za przebyte kilometry, które w wypadku tego przewoźnika wyglądają następująco:

 • 1,79 złotych za każdy przebyty kilometr w I strefie,
 • 2,00 złotych za każdy przebyty kilometr w II strefie,
 • 2,80 złotych za każdy przebyty kilometr w III strefie,
 • 3,20 złotych za każdy przebyty kilometr w IV strefie.

Podane ceny dotyczą stawek przewidzianych dla pasażerów korzystających z aplikacji mobilnej Eko Taxi bądź dzwoniących po taksówkę na centralę w Krakowie. Za godzinę postoju taksówki zapłacą oni 25 złotych.

Jeśli natomiast wybierzemy taksówkę zaparkowaną na postoju, Eko Taxi przewiduje następujące stawki za przejazdy:

 • 7 złotych za opłatę początkową,
 • 2,24 złotych za każdy przebyty kilometr w I strefie,
 • 2,49 złotych za każdy przebyty kilometr w II strefie,
 • 3,50 złotych za każdy przebyty kilometr w III strefie,
 • 4,00 złotych za każdy przebyty kilometr w IV strefie.

Do tego należy uwzględnić koszt związany z godziną oczekiwania taksówki, który w wypadku podróżowania autem z postoju taxi wynosi 31,25 złotych.

Aby zamówić taksówkę z logo Eko Taxi, wystarczy zadzwonić pod następujący numer dostępny na stronie internetowej bądź skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej Eko Taxi, dzięki której wezwanie taxi zajmuje jedynie dwa kliknięcia na ekranie telefonu!

Po wieczorze ze znajomymi w Krakowie wezwij taxi

Nie tylko kursy taxi, czyli szereg opcji dodatkowych w Eko Taxi w Krakowie

Eko Taxi w Krakowie to nie tylko oferta niedrogich kursów taxi. To także wiele ciekawych usług dodatkowych, które niezwykle przydają się w codziennym życiu pasażerów. Mowa tu między innymi o możliwości zamówienia taxi busa, czyli taksówki gotowej pomieścić od pięciu do ośmiu pasażerów oraz kierowcę! To świetne rozwiązanie na wypadek organizacji różnego rodzaju wydarzeń i imprez. Eko Taxi pomoże nam w dowiezieniu gości na wieczór kawalerski, dostarczy pracowników pod wskazany adres integracji służbowej czy też bezpiecznie rozwiezie dzieci po przyjęciu urodzinowym.

Do pozostałych usług dodatkowych w ofercie przewoźnika zaliczają się także całodobowe zakupy na telefon, monitorowany przewóz dzieci, kursy obsługujące osoby VIP oraz wszelkiego rodzaju zlecenia indywidualne. Jeśli masz pomysł, do realizacji którego potrzebujesz rzetelnego i sprawdzonego przewoźnika taxi w Krakowie, koniecznie się z nami skontaktuj.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...