<strong>Atrakcje w Krakowie</strong>

Atrakcje w Krakowie

Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!

Spis treści:
Skorzystaj z naszych usług
Ciekawe miejsca dla całej rodziny
Propozycje idealne na romantyczny weekend
Nietypowe rozrywki
Miejsca z historią

Poznawaj atrakcje turystyczne Krakowa z Eko Taxi!

Atrakcje turystyczne można znaleźć w bardzo wielu miejscach w Krakowie. Aby swobodnie się między nimi poruszać i nie tracić cennego czasu podczas urlopowych czy weekendowych dni, warto skorzystać z usług Eko Taxi Kraków. Oferujemy atrakcyjne stawki za kursy oraz najwyższy komfort przejazdów. Nasi kierowcy to doświadczony zespół, odznaczający się nienaganną kultura osobistą i perfekcyjną znajomością topografii Krakowa. Z naszą firmą bezpiecznie, wygodnie i tanio pokonasz trasę łączącą dwa dowolnie wybrane punkty w mieście lub w jego najbliższych okolicach. Jak wygląda cennik Eko Taxi w stolicy województwa małopolskiego? Warto wiedzieć, że cena za przejazd taksówką składa się z opłaty początkowej oraz ceny za przebytą w wygodnym samochodzie odległość – wskazuje ją taksometr. Opłata początkowa w Eko Taxi Kraków jest niezależna od tego, czy zamawiamy kurs przez centralę lub aplikację, czy też wsiadamy do taksówki stojącej na postoju. Na tę stawkę nie wpływają też strefy taksówkowe ani godzina, o jakiej odbywa się przejazd. Szczegółowy cennik Eko Taxi w Krakowie z uwzględnieniem atrakcyjnych stawek za kilometr znajduje się na naszej stronie internetowej.

Usługi dodatkowe

Płatności za przejazdy można dokonywać zarówno gotówką, jak i kartą – wszystkie nasze taksówki są wyposażone w terminale płatnicze. Zwiedzając różne miejsca turystyczne w Krakowie, warto wiedzieć, że Eko Taxi w swojej ofercie oprócz standardowych kursów taksówkami osobowymi posiada także szereg usług dodatkowych. Jeżeli wybieramy się do stolicy Małopolski na wycieczkę z większą grupą znajomych, z pewnością przydatna okaże się informacja, że w naszej firmie można zamówić auto, w którym wygodnie może pojechać nawet 6 pasażerów. Gdy po całym dniu wypełnionym rozrywkami Krakowa nie mamy już ochoty na wieczorne zakupy, Eko Taxi zrobi to za nas! Kierowca może kupić dla nas kilka produktów w sklepie ogólnospożywczym i dowieźć pod wskazany adres. Usługa zakupów na telefon jest dostępna przez całą dobę.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach. Zaplanuj zwiedzanie lub wycieczkę za miasto dla całej rodziny z Eko Taxi

Wybierasz się z dziećmi na wycieczkę i szukasz dla nich ciekawych atrakcji w Krakowie i okolicach? Eko Taxi prezentuje miejsca, które warto odwiedzić z całą rodziną! Zamów przejazd naszą taksówką i zaplanuj czas pełen rozrywek!

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Jedną z najciekawszych rozrywek w tym mieście jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema – park edukacyjny utworzony w 2007 roku. Jest to plenerowy oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ogród Doświadczeń zaprojektowano na wzór Pola Doświadczeń Zmysłowych w Norymberdze oraz Parku Nauki i Techniki La Villette w Paryżu. W krakowskim parku edukacyjnym znajdują się różne urządzenia edukacyjne, które umożliwiają poznawanie praw fizyki i świata przyrody w ciekawy sposób. W zależności od rodzaju stanowiska edukacyjnego, mali i dorośli badacze mogą samodzielnie wykonywać doświadczenie i poznawać jego skutki, uruchamiać i obserwować eksperyment lub oglądać pokaz przewodnika.

Krakowskie zoo

Krakowskie zoo jest świetnym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ogród zoologiczny został założony w 1929 roku na terenie Lasu Wolskiego na Wzgórzu Pustelnik. W zoo można oglądać blisko 1 500 zwierząt, które są przedstawicielami około 250 gatunków. Ciekawostką jest to, że w 2014 roku w krakowskim ogrodzie wykluł się kondor wielki odchowany przez parę rodzicielską. Oprócz tych ptaków można w zoo zobaczyć między innymi lemury, szympansy, lwy, tygrysy, zebry, wielbłądy, żyrafy czy renifery.

Kopalnia soli w Wieliczce

Szukając ciekawych miejsc w Krakowie i okolicach, warto zwrócić uwagę na kopalnię soli w Wieliczce – jest ona oddalona od stolicy Małopolski o mniej niż 20 km. Kopalnię uznaje się za jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce – nic więc dziwnego, że odwiedzają ją nie tylko liczni rodacy, ale także podróżnicy z innych krajów. Podczas zwiedzania można na trasie spotkać sympatyczne skrzaty, co z pewnością spodoba się najmłodszym turystom.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy znajduje się około 16 km od Krakowa. Taką odległość z powodzeniem pokonamy wygodną taksówką. Park jest miejscem dla dzieci i całych rodzin, a jednocześnie daje okazję do spędzenia wspólnie czasu w malowniczych okolicznościach przyrody. Można w nim znaleźć klimatyczne jaskinie – najpopularniejszą z nich jest Grota Łokietka. Nie brakuje też skał wapiennych o niebanalnych kształtach, a wśród nich chociażby Maczuga Herkulesa oraz Igła Deotymy. Warto też odwiedzić wspaniały Zamek na Pieskowej Skale.

Kobieta z mapą

Eko Taxi Kraków przedstawia atrakcje na weekend dla zakochanych par. Zaplanuj romantyczny wypad i zwiedzaj jedno z najciekawszych miast w Polsce z Eko Taxi

Atrakcji w Krakowie i wygodnego środka poruszania się po mieście często poszukują pary planujące wypad na weekend. Komfortowe i tanie przejazdy po Krakowie zapewni im Eko Taxi, a trasy kursów zależą wyłącznie od indywidualnych preferencji zakochanych. Interesujące i niebanalne miejsca można wybierać z długiej listy. Poznaj kilka najciekawszych propozycji.

Uroczysko Skałki Twardowskiego

Jeżeli szukamy miejsca na romantyczny weekend w Krakowie, Skałki Twardowskiego są strzałem w dziesiątkę. Uroczysko znajduje się w północnej części wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich w prawobrzeżnej części Krakowa. Najwygodniej dojechać w te okolice tanią taksówką. Skałki Twardowskiego to doskonałe miejsce na klimatyczny spacer połączony z podziwianiem malowniczych widoków. Magię uroczyska tworzą znajdujące się tu ciekawe formy skalne, jaskinie (najbardziej znane to Jaskinia Twardowskiego i Jaskinia Jasna) i potoki. Świetne miejsce na ucieczkę od miejskiego zgiełku.

Kładka Ojca Bernatka

Kładka łącząca krakowski Kazimierz z Podgórzem stała się tutejszym mostem zakochanych. Atrakcją dla par podczas romantycznego weekendu może być zawieszenie na barierce kłódki ze swoimi imionami i wrzucenie kluczyka do Wisły. Taki rytuał ma przynieść szczęście w miłości. Warto wiedzieć, że Kładka Bernatka przyczyniła się do ożywienia życia kulturalnego i towarzyskiego po obu stronach rzeki. W jej pobliżu znajdziemy wiele nastrojowych, przytulnych knajpek, kawiarni i restauracji. Wieczorna lampka wina czy romantyczna kolacja przy świecach w tej okolicy na pewno umili pobyt w tym mieście.

Kopiec Kościuszki

Najpopularniejszy spośród czterech znajdujących się w Krakowie kopców zlokalizowany jest na Wzgórzu św. Bronisławy w dzielnicy Zwierzyniec. Budowę Kopca Kościuszki rozpoczęto w 1820 roku, a zakończono 1823. Część kompleksu jest dostępna dla zwiedzających turystów. Zdecydowanie warto się tu wybrać, choćby dlatego, że rozciąga się stąd przepiękna panorama Krakowa. Można ujrzeć między innymi Bazylikę Mariacką, Wawel i Wyżynę Królewską. Oprócz tego, będąc na Kopcu Kościuszki, warto zwiedzić Kaplicę bł. Bronisławy, Kolumbarium oraz wystawy dotyczące krakowskich kopców i twierdz.

Cricoteka

Instytucja kultury Cricoteka działa w Krakowie od 1981 roku. Po śmierci Tadeusza Kantora, malarza, reżysera i scenografa, w 1990 działalność Cricoteki skupiła się wokół upowszechniania dzieł teatralnych jak i plastycznych artysty. W Cricotece organizowane są różne ciekawe wystawy i sesje naukowe. Miejsce to z pewnością będzie wspaniałą rozrywką dla par, które cenią sobie obcowanie ze sztuką.

Szukasz nietypowych atrakcji dla młodzieży w Krakowie? Zamów samochód Eko Taxi i wybierz się do jednego z najciekawszych miejsc w mieście

Atrakcje dla młodzieży czy to w Krakowie, czy w innym mieście, powinny być ciekawe, nietypowe, niebanalne. Owszem, można wybrać się z nastolatkami na Rynek i oglądać Sukiennice albo skierować swoje kroki na Wawel i odkrywać tam historię Krakowa. Często jednak młodzież woli udać się w zupełnie inne miejsca, w których nieco więcej się dzieje. Zatem warto czym prędzej zamówić wygodną taksówkę Eko Taxi i ruszyć na poszukiwanie tego typu miejsc! Zobacz, w jakie ciekawe strony można się udać, będąc w tym mieście z nastolatkami.

Muzeum Sztuk Współczesnej

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, czyli MOCAK (Museum of Contemporary Art i Kraków) to niebanalne miejsce dla młodzieży. Można tu obejrzeć niezwykłe okazy sztuki najnowszej, głównie z dwóch ostatnich dziesięcioleci. Dzieła nawiązują w dużej mierze do powojennej awangardy i konceptualizmu. MOCAK działa stosunkowo od niedawna, bo instytucja została otwarta 19 maja 2011 roku. Warto zaznaczyć, że nie tylko wystawy znajdujące się w muzeum zasługują na uwagę; sama siedziba również jest bardzo ciekawa pod względem architektonicznym.

Escape roomy i Domy Strachu

Popularne w ciągu ostatnich lat escape roomy wprost opanowały Kraków. Młodzież uwielbia tę formę rozrywki. Jeżeli lubisz trochę pogłówkować, rozwiązywać zagadki i pracować w grupie, aby osiągnąć konkretny cel, wybierz się do jednego z krakowskich escape roomów. Ale pamiętaj, czas na znalezienie wyjścia z pokoju, w którym będziecie zamknięci, jest ograniczony. Moc emocji gwarantowana! Nie inaczej jest w przypadku krakowskich Domów Strachów. To rozrywka dla młodzieży i dorosłych, którzy lubią poczuć dreszczyk strachu, ale i świetnie się bawić. Daj się zaskoczyć i przeżyj niesamowitą przygodę!

VR Studio

Wirtualna Rzeczywistość fascynuje wielu młodych ludzi. Dzięki niej można przenieść się w zupełnie inny świat. Jest to możliwe w krakowskim VR Studio. Za pomocą nowoczesnej technologii i specjalnych gogli naszym oczom może się ukazać inny wymiar, dno oceanu albo życie na innej planecie. Podczas pierwszej wizyty w studio klientom towarzyszy przewodnik, który oprowadza ich po wirtualnym świecie i pokazuje możliwości technologii VR. Taka nietypowa rozrywka to prawdziwa gratka nie tylko dla młodzieży!

Eko Taxi Kraków prezentuje atrakcje i zabytki na Kazimierzu i w okolicach Rynku. Wybierz rozrywkę dopasowaną do swoich zainteresowań

Wielu turystów po przyjeździe do Krakowa w poszukiwaniu atrakcji pierwszy kurs z Eko Taxi zamawia w stronę Kazimierza lub w okolice Rynku. Słusznie, wszak są to rejony miasta najbogatsze w zabytki i ciekawe miejsca. Warto jednak wybrać takie, które będą jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb i indywidualnych upodobań. Zobacz, gdzie warto się udać, aby zapewnić sobie najlepszą rozrywkę!

Kino Pod Baranami – dla wielbicieli filmów

Kino studyjne w pałacu Pod Baranami to idealna rozrywka dla wielbicieli niekomercyjnych filmów. Znajdziemy je pod adresem Rynek Główny 27. Kino rozpoczęło swoją działalność już w 1969 roku. Obecnie można w nim obejrzeć przede wszystkim filmy europejskich twórców, ale zdarzają się również projekcje pochodzące z innych krajów. Kino Pod Baranami znane jest z kameralnej atmosfery i doskonale dobranego programu projekcji. Nie znajdziemy tu popcornu, za to czeka nas moc filmowych wrażeń.

Spacer po Kazimierzu – dla pasjonatów historii

Dawna dzielnica żydowska w Krakowie wciąż przyciąga setki turystów. Często kierują oni swoje kroki w stronę Kościoła Na Skałce, czyli bazyliki św. Michała Archanioła oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Legenda głosi, że wcześniej znajdowała się tu świątynia pogańska, którą potem przerobiono na chrześcijańską. Po obejrzeniu barokowych wnętrz Kościoła na Skałce warto udać się na przechadzkę urokliwą ulicą Mostową i przysiąść na chwilę w jednej z licznych znajdujących się wzdłuż niej małych, klimatycznych kawiarni lub restauracji.

Muzeum Etnograficzne – dla wielbicieli sztuki i kultury

Na krakowskim Kazimierzu przy pl. Wolnica 1 znajduje się siedziba Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli. Można w nim obejrzeć liczne eksponaty związane ze sztuka ludową, kulturą polską, europejską i światową.

Wieża ratuszowa – dla obserwatorów architektury

Rynek Główny w Krakowie kojarzy się turystom przede wszystkim z Sukiennicami i gotycką wieżą ratuszową zbudowaną w XIV wieku. Ratusz wyróżnia się spośród innych budynków na Rynku swoją wysoką wieżą (blisko 70 m), zwieńczoną gotyckim hełmem z zegarem. Obecnie wejścia do wieży strzeże para lwów z XIX wieku. Warto przejść między nimi i podziwiać piękne wnętrza ratusza z ciekawymi elementami architektonicznymi.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...