Praca dla taksówkarza w Krakowie, gdzie szukać?

Praca dla taksówkarza w Krakowie. Gdzie szukać?

Praca taksówkarza w Krakowie może być naprawdę opłacalna i przy tym ciekawa. Właśnie dlatego tak wiele osób poszukuje teraz ofert zatrudnienia w tym zawodzie. Jeśli lubicie jeździć samochodem i jesteście kontaktowi, warto zastanowić się nad dołączeniem do Eko Taxi. A może jeździcie już od dawna taksówką i myślicie o przystąpieniu do korporacji? Zapraszamy! W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie i jak szukać ofert związanych z zawodem kierowcy taxi oraz jak przygotować dobre CV, aby odnieść sukces.

Spis treści:
Przygotowanie dobrego CV
Gdzie szukać ofert?
Jak będzie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna?
Czy to się opłaca?

Chcecie zostać taksówkarzem w Krakowie? Oto od czego powinniście zacząć szukanie pracy?

Przed przystąpieniem do przeglądania ofert pracy w charakterze taksówkarza w Krakowie warto przygotować swoje CV. Na jego podstawie przyszły przełożony oceni wasze kwalifikacje zawodowe. Sprawdźcie, co powinno ono zawierać i jak właściwie je sporządzić.

CV, czyli dane osobowe i historia zatrudnienia

Dobrze skonstruowany życiorys składa się z czterech części. Na samej górze należy umieścić swoje zdjęcie oraz dane kontaktowe (adres zamieszkania, numer telefonu i e-mail). Dobrze również podać datę urodzenia – potencjalni przełożeni często chcą wiedzieć, w jakim kandydat jest wieku. Zasadniczą część stanowi akapit opisujący doświadczenie zawodowe. Pisze się go od podpunktów, zawierając nazwy firm, zajmowane w nich stanowisko oraz okres, w którym byliście zatrudnieni. Poszczególne pozycje należy ułożyć od najnowszej do najstarszej – tak, żeby lista zaczynała się od ostatniego stanowiska. Dobrze jest wyliczyć także główne obowiązki. Jeżeli prowadziliście działalność gospodarczą, warto krótko opisać, czym zajmowała się wasza firma. Osoby, które mogą poszczycić się bogatym życiorysem, powinny zawrzeć jedynie te zajęcia, które są związane z przyszłym stanowiskiem. Jeśli kandydat był zawodowym kierowcą osobowego busa, przyszły szef na pewno doceni jego doświadczenie i staż. Jeśli oprowadzał wycieczki, udowadnia, że posiada doskonałą znajomość topografii miasta, dlatego warto o tym wspomnieć. Wszystko to, co łączy się pośrednio z umiejętnościami, które powinien mieć kierowca taxi, może zwiększyć szanse na zatrudnienie.

Co jeszcze jest ważne w CV?

Trzecią sekcją jest wykształcenie. Tam również zawieracie wszystkie kursy i certyfikaty, które uzyskaliście. Jeśli posiadacie licencję taksówkarską, właśnie w tym miejscu należy umieścić tę informację. Poniżej, w polu „umiejętności” opisujecie inne kwalifikacje: znajomość języków obcych, znajomość obsługi kasy fiskalnej, kategorie prawa jazdy itd. Warto też napisać coś o swoich mocnych stronach. Długość życiorysu nie powinna przekroczyć jednej strony A4. Całości można nadać ładną szatę graficzną – w tym celu użyjcie jednego z szablonów w programie Word lub posłużcie się darmowym kreatorem CV.

Gdzie szukać ofert pracy dla taksówkarza w Krakowie?

CV gotowe i… co dalej? Następny krok to znalezienie oferty pracy w korporacji taksówkarskiej w interesującym rejonie. W tym przypadku mówimy o Krakowie. Są one zamieszczane najczęściej na portalach internetowych, w agencjach pośrednictwa oraz w urzędach. Zatrudnienie można także zdobyć dzięki poleceniu – to częsty sposób rekrutacji.

Portale

Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na znalezienie zatrudnienia, również w zawodzie kierowcy taxi. Portale są intuicyjne zarówno dla przyszłych zatrudnionych, jak i przełożonych. Żeby odpowiedzieć na ogłoszenie, nie trzeba rejestrować w systemie; wystarczy wysłać swoje CV w załączniku do krótkiej notki, którą można sporządzić w panelu wiadomości. Nie używajcie automatycznie wygenerowanego tekstu. Warto skorzystać z okazji i wymienić swoją największą zaletę lub w ciekawy sposób się zaprezentować. Dzięki temu wyróżnicie wśród innych aplikantów.

Usługi pośredników

To również dobry sposób na znalezienie posady w charakterze taksówkarza. Niektóre korporacje, gdy mają większe zapotrzebowanie kadrowe, zlecają znalezienie kandydatów firmom zewnętrznym – agencjom pośrednictwa lub agencjom zatrudnienia tymczasowego. W samym Krakowie działa kilkanaście takich firm. Wystawiają one ogłoszenia na portalach internetowych, ale pełną listę ofert znajdziecie na ich stronach internetowych. Warto również przejść się do jednego z ich oddziałów – doradcy włączą aplikację do swojej bazy danych oraz określą wasze szanse w stosunku do innych kandydatów.

Urząd Pracy

Jeżeli jesteście bezrobotni zarejestrowanymi w PUP-ie, skorzystajcie z katalogów, które ma wasz doradca zawodowy. Zazwyczaj listy ogłoszeń wywieszane są również na tablicach w korytarzach. Wybranie się do PUP-u to także dobry pomysł, gdy znaleźliście już korporację, dla której chcielibyście jeździć. Urzędy Pracy dysponują środkami – krajowymi lub unijnymi – które mają na celu aktywizować bezrobotnych. W zależności od miasta i regionu można starać się o dofinansowanie do zakupu sprzętu czy jednorazowe bony na założenie działalności gospodarczej. Wasz przyszły szef może też zyskać – niektóre gminy oferują np. zwolnienia ze składek ZUS, dla tych, którzy zatrudnią u siebie w firmie osobę bezrobotną.

Przez polecenie

Wiele osób znajduje zatrudnienie dzięki poleceniu. Jest to korzystne dla obu stron: znając polecającego, mamy większą pewność, że porozumienie z daną osobą okaże się owocne. Przed rozmową kwalifikacyjną, warto zrobić rekonesans wśród znajomych kierowców taryf i dowiedzieć się więcej na temat ich zawodu. Potem droga jest prosta – zapraszamy do naszego biura przy ul. Królowej Jadwigi 294 A. Możecie również wysłać nam swoje CV mailem. Na pewno się z wami skontaktujemy i zaprosimy na spotkanie, gdzie będziemy mieli szansę bliżej się poznać.

Rozmowa kwalifikacyjna o prace kierowcy

Rozmowa o pracę przyszłego krakowskiego taksówkarza i zarobki

Zaproszono was na rozmowę o pracę dla taksówkarza do krakowskiego oddziału Eko Taxi? Spodziewajcie się szczerej i przyjaznej konwersacji. Opowiemy wam o naszej firmie: jak działamy, jak długo już istniejemy na rynku i jakie są nasze priorytety. Jasno wytłumaczymy warunki zatrudnienia i to, czego od oczekujemy od kierowców. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, a następnie sami zadamy ich kilka. Będą one dotyczyć waszego doświadczenia zawodowego i umiejętności. Jeździliście już na taksówce? A może byliście kierowcami w spedycji? Jak dobrze znacie miasto? Jaką trasę byście wybrali, jadąc spod dworca PKP do ronda Matecznego? Dzięki temu sprawdzimy waszą znajomość miasta oraz dowiemy się więcej o waszym doświadczeniu.

Zarobki

Na pewno zastanawiacie się, czy wykonywanie zawodu kierowcy w Krakowie się opłaca. Zasadniczo jest to dobry interes i można sporo zarobić. Wszystko zależy jednak od zaangażowania – wasza pensja będzie mieć bezpośredni związek z liczbą zrealizowanych w miesiącu kursów. Na finalną kwotę wpływ mają również czynniki zmienne: sezon, liczba zmian w weekendy, stosunek przejeżdżonych nocy do poranków. Każdy dzień ma swoją specyfikę. Gdy już trochę „otrzaskacie” się w nowym zawodzie, będziecie w stanie planować swój harmonogram tak, żeby działalność stała się jak najbardziej efektywna.
Brzmi dobrze? Przygotujcie życiorys i zacznijcie starać się o posadę kierowcy taxi w Krakowie! Trzymamy kciuki!

Podobne wpisy