Dlaczego warto rozpocząć prace w Eko Taxi?

Dlaczego warto rozpocząć pracę w Eko Taxi w Krakowie? Poznaj opinie naszych kierowców

Praca na taxi w Krakowie to zajęcie wymagające, ale jednocześnie dające sporo satysfakcji – w tym również finansowej. Pozwala pogodzić rozwój zawodowy z innymi, prywatnymi obowiązkami, daje sporą swobodę czasową. W Eko Taxi ciągle poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do naszego zespołu, współtworząc jedną z najlepiej rozwijających się korporacji w kraju. Poznajcie opinie naszych kierowców, którzy opowiadają, za co cenią sobie współpracę z nami.

Spis treści:
Jak się zatrudnić w naszym oddziale?
Jakie formy zatrudnienia oferujemy?
Dlaczego warto jeździć pod szyldem naszej korporacji?

Jak szybko znaleźć pracę? W Eko Taxi w Krakowie rekrutujemy cały rok

Marek, 49 lat: Na taxi w Krakowie pracuję już od ponad 10 lat. Wcześniej różne rzeczy się robiło, pomagałem w warsztacie samochodowym, kilka lat spędziłem w busie na przewozie towarów po Europie. Pieniądze nie były złe, ale rodziny nie widywałem. Zwolniłem się.
Kolega podsunął mi pomysł, żeby wozić ludzi po mieście. Zrobiłem licencję, musiałem wziąć pożyczkę, bo wtedy to jeszcze były duże koszty. Zebrałem opinie, w których korporacjach jest najlepiej, chodziłem po prostu po biurach i pytałem, czy szukają chętnych. W końcu dostałem robotę z polecenia.

Przeszedłem do Eko, bo jak przyszedł kryzys, na postoju godzinami czekałem na klienta, a widziałem, że inni, z tych nowszych korporacji, ciągle jeździli. Na rozmowie kwalifikacyjnej trochę się denerwowałem, że za stary jestem. Ale zatrudnienie dostałem właściwie od ręki – od razu omówiliśmy warunki, po trzech tygodniach znowu siedziałem za kółkiem. Wcześniej trzeba było jeszcze samochód obkleić, papiery podpisać. Ja jeżdżę swoim samochodem, bo już tak się przyzwyczaiłem, dbam o auto, nie zajeżdżam go. Swoje to swoje; licencję też mam własną na Kraków, to mogę stać na postojach, a z Eko to jeszcze dodatkowo na Zabierzów. Więc razem to już spory kawałek wychodzi. Rozliczam się z abonamentu, tak mi się najbardziej opłaca.

Kogo szukamy?

W krakowskim oddziale cały czas poszukujemy nowych taksówkarzy. Nasza oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy mają już doświadczenie w przewozie osób, jak i nowicjuszy. Nie patrzymy na wykształcenie, płeć i wcześniejsze doświadczenie, choć staż na miejskiej taryfie oczywiście będzie dodatkowym atutem. Musicie posiadać prawo jazdy kat. B i mieć ukończone 21 lat. Wymagamy doskonałej znajomości miasta, dobrego nastawienia i odporności na stres – tak naprawdę od jakości obsługi pasażerów zależy renoma naszej marki. Jeżeli macie więcej pytań, zgłoście się do naszego biura na ul. królowej Jadwigi 294 A. Chętnie opowiemy wam o firmie i przedstawimy możliwości rozwoju.

Udana współpraca do podstawa

Praca w Eko Taxi Kraków to jasne warunki na umowie

Marcin, 26 lat: Studiuję zaocznie ekonomię na UEK-u, poza tym pracuję też na cały etat. Zdecydowałem się dodatkowo na taxi, żeby sobie dorobić po godzinach. Życie w Krakowie jest drogie, zwłaszcza czynsz, a ja płacę również czesne.
Nie mam swojego samochodu, Eko użycza mi auto ze swojej floty, co wydaje mi się dosyć korzystne, bo nie muszę martwić się o amortyzację, robić przeglądów itd. Po prostu wchodzę na zmianę i jeżdżę. To bardzo wygodne, zresztą koledzy z własnymi wozami dostają też na czas np. naprawy własnego samochodu, zastępczy od firmy, żeby nie musieli tracić dniówek.
Lubię to, co robię. Jeżdżę na licencji korporacyjnej, czyli firma użycza mi swoich uprawnień. Minusem jest to, że nie mogę zatrzymywać się na postojach taksówek, czasami więc trzeba szukać miejsca „cywilnego” na przerwę pomiędzy kursami. Ale dzięki temu nie muszę bawić się w papierologię, latać po urzędach. Rozliczam się na zasadach abonamentu, nie mam własnej działalności gospodarczej. Eko płaci za mnie ZUS, podatki, to wszystko jest wliczone już w ryczałcie, ja dostaję wypłatę na czysto.

Który rodzaj umowy jest najkorzystniejszy?

W naszej firmie oferujemy kilka możliwości zatrudnienia: od standardowej umowy B2B po zatrudnienie na etat. Pierwsza opcja jest najchętniej wybierana przez kierowców, którzy mają już uprawnienia taksówkarskie i prowadzą własną działalność gospodarczą. W takim wypadku zarabiacie w 100% na siebie, oddajecie nam tylko umówiony ryczałt za kursy, które złapaliście za naszym pośrednictwem. Drugi wariant umożliwia start w zawodzie taksówkarza osobom młodym, które nie zdobyły jeszcze własnej licencji. Jeździcie wtedy na uprawnieniach korporacji i rozliczacie się w systemie abonamentowym. Co ważne, nie trzeba mieć własnego samochodu, aby dołączyć do naszego zespołu. Dysponujemy własną flotą i za niewielką opłatą możecie od nas wypożyczyć w pełni przystosowane do jazdy auto.

W krakowskim Eko Taxi czekamy również na doświadczonych taksówkarzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w korporacji. Praca niemal od ręki

Jacek, 34 lata: Eko Taxi w Krakowie jest moją pierwszą pracą w korporacji; wcześniej jeździłem jako tzw. „beton”, czyli taksówkarz niezrzeszony. Dawało to możliwość większego zarobku, ale niestety sporadycznie. Bywało, że w jeden miesiąc potrafiłem zarobić bardzo dużo, a w następnym ledwo na czynsz starczało. Dlatego zdecydowałem się na zmiany.
Bardzo lubię to, co robię, cieszę się też, że jeżdżę po mieście z Eko Taxi. Opinie są oczywiście podzielone, ale mi tam się podoba – mam w miarę stałą pensję, dosyć dużo kursów z lotniska i do gmin ościennych. Klienci zamawiają taksówki, bo cennik jest niski, więc ich stać, żeby np. wziąć taryfę do Wieliczki po całonocnej imprezie.
Klienci, jak to w zawodzie, zdarzają się różni, nawet bardzo problemowi. Ale podoba mi się, że to głównie Krakusy, wiedzą, gdzie jadą i po co. Mam nawet takich „stałych klientów” – mieszkają niedaleko mnie, więc jak zaczynam, to jestem najbliżej, żeby ich zabrać. Można sobie wtedy pogadać. A z turystami bywa różnie.

Co możemy wam zaoferować?

W naszej firmie doceniamy tych, którzy mają już doświadczenie jako kierowcy. Wiemy, że trzeba lubić to, co się robi, żeby przez lata wytrwać w zawodzie. Pozytywne nastawienie i chęć do wykonywania obowiązków są dla nas kluczowe. Jeżdżąc z nami, będziecie mieli dostęp do olbrzymiej bazy naszych klientów – zlecenia składane są zarówno telefonicznie, jak i przez aplikację mobilną. Nowoczesny system realizacji zleceń umożliwia wykonanie większej liczby przejazdów w trakcie zmiany, co przekłada się na wyższe zarobki.

Przed wyjazdem na miasto pod naszą banderą odbędziecie praktyczne szkolenie z zakresu obsługi klienta. Omówicie na nim wszystkie kłopotliwe sytuacje, które spotkały was dotychczas na drodze, a nasi specjaliści doradzą odpowiednie rozwiązania. W trakcie kursu zapoznacie się też z zagadnieniami z zakresu aktualnego prawa, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że jesteście ze wszystkim na bieżąco.

Podobne wpisy