Przewóz dzieci

Usługi taxi w Krakowie – poznaj udogodnienia oferowane przez naszą korporację i zaoszczędź czas!

Usługi taxi w Krakowie to nie tylko klasyczne kursy realizowane z jednego końca miasta w drugi. Nowoczesne korporacje taksówkowe dbają o to, aby ich klienci mieli stały dostęp do najwyższej jakości świadczonych usług – z tego powodu zapewniają pasażerom szereg interesujących opcji dodatkowych. Mowa tu między innymi o przewozach VIP, możliwości wynajmu wieloosobowych taxi busów czy też szansie na zrealizowanie całodobowych zakupów na telefon. Wszystko to i wiele więcej znaleźć można w atrakcyjnej ofercie przewoźnika Eko Taxi! Sprawdź, z jakich usług dodatkowych masz szansę skorzystać na terenie Krakowa!

Spis treści:
Dodatkowe usługi
Płać kartą lub gotówką!
Zasady przejazdów bezgotówkowych
Zamawiaj telefonicznie bądź online
Monitorowany przewóz dzieci
Inne usługi

Jakie usługi poza tradycyjnymi przewozami taksówkowymi znaleźć można w ofercie nowoczesnego taxi w Krakowie?

Usługi taxi w Krakowie i innych wielkich polskich miastach już od jakiegoś czasu nie kojarzą się pasażerom wyłącznie z tradycyjnymi przewozami z jednego punktu na mapie miasta w inny. Znaczące firmy taxi postanowiły wyjść naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom potencjalnych pasażerów i postawiły na wzmożony rozwój. Dzięki temu ich oferta powiększa się o nowe usługi odpowiadające potrzebom klienta. Rolą nowoczesnego przewoźnika taxi w tych czasach jest nie tylko punktualne pojawienie się na miejscu wskazanym przez pasażera oraz błyskawiczne odwiezienie go pod umówiony adres – to także wiele usług dodatkowych.

Usługi dodatkowe o których mowa to przede wszystkim coraz częściej spotykane w samochodach terminale płatnicze. Dzięki ich powszechności poszczególni klienci taxi nie muszą martwić się o to, czy posiadana gotówka w całości pokryje kwotę za kurs, a co się z tym bezpośrednio łączy – czy po drodze kierowca nie będzie musiał zaparkować pod odpowiednim bankomatem. Firmy taxi oferują także niezwykle wygodne rozwiązania w postaci umów na przejazdy bezgotówkowe, które szczególnie przypadają do gustu klientom biznesowym, umożliwiając im sprawne poruszanie się po mieście „na firmę”.

Korzystaj z aplikacji mobilnej

Kolejnym niezwykle ułatwiającym życie narzędziem związanym z podróżowaniem taksówkami są dedykowane aplikacje mobilne, dzięki którym zamówienie taxi spełniającego nawet najwyższe oczekiwania klienta to kwestia zaledwie kilku kliknięć! Nie bez znaczenia pozostają także udogodnienia w postaci uprawnionych numerów telefonów, kart stałego klienta czy też możliwości wystawienia faktury VAT za zrealizowane usługi taksówkowe.

Wzywanie nowoczesnej taksówki w Krakowie nie jest jednoznaczne z podstawieniem pod adres wskazany przez klienta klasycznego, pięcioosobowego Forda. W obecnych czasach firmy taxi doskonale rozumieją potrzeby pasażerów. Właśnie dlatego przysłanie dużego taxi busa, który przewiezie naraz więcej niż cztery osoby, stanowi pewnego rodzaju standard, którego oczekiwać można od nowoczesnych przewoźników. Grupowe powroty z nocnych imprez właśnie stały się jeszcze przyjemniejsze!

Taxi przemierzające ulice Krakowa w każdej chwili przyjąć mogą także zlecenie na zakupy. Nie ma znaczenia, czy chodzi o leki dla starszej pani, zaopatrzenie na domówkę, czy też jedzenie na wynos w wyjątkowo upalny dzień – wystarczy jeden telefon, aby taksówkarz zjawił się pod wskazanym adresem wraz z zamówionymi produktami.

Różnorodność zaprezentowanych udogodnień powoduje, że pasażerowie przestają postrzegać taksówki jako kosztowną formę transportu zamawianą wyłącznie w razie wyższej potrzeby. Dzisiejsze firmy taxi starają się kompleksowo odpowiadać na potrzeby potencjalnych klientów, poza kursami z punktu A do punktu B oferując im także pomoc w codziennych obowiązkach. Jeśli szukasz krakowskiego przewoźnika, który sprosta nawet najtrudniejszym zadaniom specjalnym, a w dodatku zagwarantuje jedne z najniższych stawek na rynku, postaw na Eko Taxi!

Płać kartą lub gotówka za dodatkowe usługi taxi w Krakowie

Płatność kartą, gotówką czy może za pośrednictwem umowy na przejazdy bezgotówkowe? Oto niezwykle wygodne formy rozliczeń dostępne w Eko Taxi w Krakowie!

Płatność kartą w samochodach z kogutem „taxi” kursujących po ulicach Krakowa nie jest już usługą, która wywołuje większą sensację. Nic dziwnego, gdyż płatności elektroniczne w XXI wieku stały się już czymś powszechnym. Trudno obecnie znaleźć punkt handlowy bądź usługowy, w którym klienci nie mają możliwości dokonania płatności właśnie w ten sposób. Dzięki temu na ulicach spotkać można coraz mniej osób, które mają przy sobie duże ilości gotówki. Obsługa transakcji elektronicznych jest dla nich znacznie wygodniejsza. W dodatku zgubienie portfela pełnego świeżo pobranych z konta pieniędzy stanowi większy problem niż w przypadku zagubienia karty płatniczej, którą można natychmiast zastrzec w systemach bankowych. Do tego należy wziąć pod uwagę fakt, że płatności kartą są znacznie szybsze i wygodniejsze od tradycyjnych metod transakcji. Zaoszczędzają czas, który normalnie zmarnowalibyśmy na poszukiwanie drobnych, czy też spacer do bankomatu realizującego usługi naszego banku.

W nowoczesnych taksówkach zamontowane są terminale umożliwiające realizację płatności za pośrednictwem kart kredytowych, debetowych bądź płatniczych z systemem paypass. To znacznie ułatwia realizację płatności po każdym zakończonym kursie – zamiast gorączkowego przeszukiwania kieszonki z drobnymi czy też karkołomnych operacji związanych z wydawaniem reszty, pasażer może po prostu przyłożyć do aparatury kawałek plastiku i sprawnie zapłacić za swój przejazd. Koniec z wątpliwościami typu „może konieczne będzie podjechanie do bankomatu?”. Błyskawicznie, prosto i skutecznie.

Zamawiaj kurs z terminalem

Oczywiście nie wszystkie taksówki kursujące po terenie Krakowa mogą ze stuprocentową pewnością zagwarantować nam obecność terminalu w swoich samochodach. Zdarzają się auta, na pokładzie których nie zamontowano jeszcze aparatury do obsługi płatności elektronicznych. Ich kierowcy honorują wówczas wyłącznie tradycyjne metody płatności. W większości przypadków są to jednak taksówki niezrzeszone w żadnej konkretnej firmie, których kierowcy działają samodzielnie. Tego typu jednoosobowa działalność ciągnie za sobą zazwyczaj znacznie wyższe stawki za kurs taxi, gdyż ci tak zwani „wolni jeźdźcy” mają pewną dowolność w kwestii kształtowania cen za swoje usługi. To powód, dla którego warto bliżej przyjrzeć się samochodom usytuowanym na zatoczkach i postojach dla taksówek – czasem zwyczajnie nie warto przepłacać. W takich chwilach na ratunek przychodzą usługi sprawdzonej korporacji taxi – raz, że oferują stałe, niezwykle atrakcyjne ceny, a dwa – możemy bez przeszkód zamówić auto wyposażone w terminal płatniczy!

Firmą, która stara się na bieżąco realizować rozmaite potrzeby klientów, zapewniając im także możliwość realizacji płatności kartą w swoich samochodach, jest np. Eko Taxi. To ogólnopolska sieć taksówkowa, której filie znaleźć można w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice czy Lublin. Poza gotówką i kartą w autach oznaczonych charakterystycznym logo Eko Taxi płatności dokonać można także za pośrednictwem bonów na przejazdy bezgotówkowe. Co to takiego?

Przejazdy bezgotówkowe w Eko Taxi Kraków. Poznaj ofertę wprost stworzoną dla klientów biznesowych!

Płatności bezgotówkowe to kolejny sposób realizacji należności za kursy taxi w Krakowie, możliwy jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy przewoźnikiem a wybranym przedsiębiorstwem zainteresowanym opcją przejazdów taksówkowych dla swoich pracowników. Osoba reprezentująca daną firmę po podpisaniu stosownych dokumentów otrzymuje dostęp do platformy elektronicznej, dzięki której możliwe jest wygodne zarządzanie poszczególnymi przejazdami.

Podstawowa różnica pomiędzy standardowymi kursami taxi a obsługą objętą umową na przejazdy bezgotówkowe jest taka, że pracownik zatrudniony w firmie będącej w porozumieniu z Eko Taxi nie płaci za swoje podróże osobiście. Na podstawie wystawianej okresowo faktury VAT robi to za niego pracodawca, unikając w ten sposób rozliczeń, z jakimi zwykle związane są przewozy „na firmę”.

Pracownicy objęci umową na przejazdy bezgotówkowe mogą korzystać z taksówek Eko Taxi w następujące sposoby:

  • realizując specjalne vouchery na kursy taxi, które mogą otrzymać od pracodawcy w formie fizycznej bądź w przesłanym mailem formacie PDF,
  • dzwoniąc na centralę z uprawnionego numeru telefonu,
  • korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej,
  • wykorzystując karty na przejazdy bezgotówkowe dostarczone firmie razem z umową.

Formalności… i co dalej?

Po podpisaniu umowy z przewoźnikiem osoba reprezentująca wybrane przedsiębiorstwo zyskuje dostęp do specjalnego oprogramowania umożliwiającego bieżącą kontrolę kursów realizowanych przez poszczególnych pracowników. Platforma elektroniczna Eko Taxi pozwala na tworzenie szczegółowych raportów na podstawie danych dotyczących wykorzystanych kursów. Opcja generowania zestawień uwzględnia podziały dokumentu zgodnie z różnymi kryteriami, jak jednostki kosztowe, realizowane w firmie eventy czy też poszczególne działy kadrowe. Pozawala to na klarowną ocenę bieżących potrzeb przedsiębiorstwa związanych z transportem miejskim oraz skuteczne zaplanowanie przyszłych wydatków.

Reprezentant firmy mający dostęp do platformy elektronicznej Eko Taxi może także nakładać specjalne uprawnienia oraz ograniczenia pracownikom korzystającym z przejazdów bezgotówkowych. Mowa tu przede wszystkim o dziennych oraz tygodniowych limitach na liczbę możliwych do wykorzystania kursów. Istnieje także możliwość ustalenia zakresu godzin, w jakich pasażerowie korzystają z bezgotówkowych przejazdów czy też zaznaczenia, ze kursy nie mogą być realizowane w dni wolne od pracy. Dzięki tego typu opcjom pracodawca zyskuje pewność, że podwładni nie wykorzystują firmowych bonów na taxi w celach prywatnych.

Dodatkowe usługi taxi w Krakowie dla klientów biznesowych

Zamawianie taxi w Krakowie – tradycyjnie przez telefon czy online za pomocą aplikacji mobilnej?

Czasy, w których taxi w Krakowie zamówić można było wyłącznie poprzez telefon na centralę, już dawno odeszły w niepamięć. Współcześnie pasażer sam decyduje o tym, czy ma ochotę prowadzić rozmowy telefoniczne. Taksówkę może bowiem równie dobrze wezwać za pomocą kilku kliknięć na ekranie telefonu komórkowego. Jakie zalety ma każde z powyższych rozwiązań?

Klasycznie przez telefon

Dawno temu, aby skorzystać z usług taxi, należało intensywnie machać do przejeżdżających nieopodal, pustych automobilów bądź wyczekiwać przyjazdu kierowcy w specjalnie zaprojektowanych zatoczkach, nieco przypominających dzisiejsze przystanki autobusowe. Sytuacja zmieniła się wraz z rozwojem technologii, która przyniosła człowiekowi wynalazek w postaci systemu radiotelefonicznego. Od tej pory klienci taxi mieli możliwość wykonania telefonu na centralę, gdzie ich połączenia odbierał dyspozytor (a częściej – dyspozytorka). Połączenie radiowe umożliwiało pracownikowi centrali odszukanie kierowcy znajdującego się najbliżej wskazanej przez klienta lokalizacji i wysłanie go w to miejsce z kursem. Obecnie rolę pełnioną przez radio przejęły programy działające na bazie systemu GPS – to one sprawiają, że dziś wystarczy kilka kliknięć, aby taksówkarz natychmiast otrzymał stosowne wezwanie.

W celu zamówienia taksówki Eko Taxi w Krakowie wystarczy wybrać następujący numer telefonu dostępny na stronie internetowej. Połączymy się z osobą z centrali, której należy podać punkt startowy oraz adres docelowy planowanej trasy. Dowiemy się wówczas, jaki jest szacunkowy czas oczekiwania na auto z kierowcą. Jeśli mamy specjalne życzenia dotyczące podróży – np. zależy nam na płatności kartą, zamierzamy zabrać ze sobą zwierzę bądź podróżujemy grupą większą niż cztery osoby – właśnie w tym momencie warto wspomnieć o tym dyspozytorce. Warto pamiętać, że im precyzyjniejsza będzie treść naszego zamówienia, tym większe zadowolenie czeka nas z podróży wysłanym na wezwanie samochodem.

Szybko i bezstresowo za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Nie każdy klient preferuje zamawianie taksówki przez telefon – zdarzają się pasażerowie, którzy wolą iść z nurtem nowoczesności i taxi wzywają za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej Eko Taxi. To niewielki program gotowy do zainstalowania na telefonach z systemem operacyjnym Android bądź iOS, dzięki któremu wystarczy jedynie kilka kliknięć, aby zamówić taksówkę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb! Aplikacja oferuje możliwość zaznaczenia wielu opcji dodatkowych, jak liczba oczekujących pasażerów, informacja o tym, że zamierzamy podróżować z psem lub kotem, czy też preferowana metoda rozliczenia płatności. Gdy nasze zamówienie trafi do bazy Eko Taxi, na telefonie pojawi się niewielka mapa uwzględniająca lokalizację taksówki oraz szacunkowy czas oczekiwania na przybycie samochodu. A kiedy kierowca pojawi się już pod wskazanym adresem, program wyświetli odpowiedni komunikat.

Eko Taxi Kraków pomaga rodzicom, czyli kilka słów o usłudze monitorowanego przewozu dzieci

Taksówki w Krakowie to wspaniałe rozwiązanie w momencie, gdy potrzebujemy środka transportu przeznaczonego dla najmłodszych pasażerów. Pośród pokaźnego wachlarza usług dodatkowych dostępnych w Eko Taxi znaleźć można także usługi dedykowane dzieciom. Mowa tu o monitorowanych przewozach, które dają rodzicom gwarancję, że ich pociecha bezpiecznie dotarła pod wskazany adres. Nie ma znaczenia, czy z usług taxi potrzebujemy skorzystać ze względu na przedłużający się dzień w pracy, odbywające się wieczorem dodatkowe zajęcia, na które uczęszcza nasz maluch, czy może w momencie, gdy zaistniała potrzeba odebrania dziecka ze szkolnej wycieczki. Zamawiając kurs Eko Taxi, zyskujemy pewność, że nasze dziecko znajduje się pod profesjonalną opieką. Pozycję taksówki przewożącej pociechę możemy śledzić na ekranie naszego telefonu, co powinno uspokoić nawet najbardziej zestresowanych rodziców.

Dodatkowe usługi taxi w Krakowie

Jakie jeszcze usługi oferuje Eko Taxi w Krakowie? Zamów 5-, 7- lub 8-osobowy bus dla liczniejszej grupy oraz zakupy na telefon

Jeśli potrzebujesz taxi gotowego pomieścić więcej niż czworo pasażerów, koniecznie wezwij busa sygnowanego logiem Eko Taxi Kraków! Nieważne, czy potrzebujesz pilnego transportu osób z lotniska, wybierasz się na wydarzenie artystyczne z grupą przyjaciół czy też planujesz imprezę integracyjną bądź wieczór kawalerski – 5-, 6-, 7- i 8-osobowe busy z kierowcą czekają na wszelkie zlecenia specjalne!

Kolejną opcją dodatkową dostępną w ofercie Eko Taki Kraków są całodobowe zakupy na telefon. To udogodnienie szczególnie przydatne w momencie, kiedy znajdujemy się na domówce, i akurat skończyły nam się niezbędne produkty. Zakupy na telefon to opcja, która sprawdzi się także w sytuacji, gdy zostaliśmy w domu z powodu grypy i pilnie potrzebujemy zapasu leków z apteki bądź mamy życzenie, aby zjeść posiłek z restauracji, która zazwyczaj nie serwuje dań z dowozem.

Podobne wpisy