Co warto zwiedzić w Krakowie?

Co warto zwiedzić w Krakowie?

Jeśli zastanawiasz się, co warto zwiedzić w Krakowie, w tym artykule podpowiadamy wiele ciekawych propozycji. Kraków to wyjątkowo turystyczne i piękne miasto, więc można przygotować krótszą listę na jeden dzień czy weekend, jak i nieco obszerniejszą na dłuższy pobyt. Pewnych atrakcji nie można jednak po prostu przegapić i każdy powinien je zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Z myślą o transporcie do takich popularnych lokalizacji, najlepiej będzie skorzystać z oferty taksówek. Zachęcamy do zamówienia kursów od Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Nasza oferta
Polecane miejsca
Stare miasto
Rynek
Wawel
Kazimierz
Kopiec Kościuszki
Barbakan
Kościół Mariacki i Sukiennice

Dojedź w wybrane miejsca, które warto zwiedzić w Krakowie i okolicach w jeden dzień z Eko Taxi

Co warto zwiedzić w Krakowie i okolicach w jeden dzień? Lista może być długa, ale warto pamiętać, że zwykle mowa tu o punktach znajdujących się w różnych częściach tego miasta. Z myślą o sprawnym poruszaniu się pomiędzy atrakcjami warto zamówić taksówkę. To wygodny środek transportu, który gwarantuje dużo większy komfort i elastyczność czasową w porównaniu do komunikacji miejskiej. W celach turystycznych nie warto zwykle korzystać z własnego samochodu ze względu na problemy z parkowaniem. Zamiast tego możesz zamówić jedną z taksówek Eko Taxi.

Nasza oferta

Eko Taxi to sprawdzona korporacja taksówkarska działająca w różnych miastach w całym kraju, w tym również w Krakowie. Zachęcamy do skorzystania z naszych taksówek z myślą o podróżowaniu po mieście i jego okolicach. Oferujemy atrakcyjne stawki za przejazdy, które możesz sprawdzić w cenniku na naszej stronie internetowej. Poza standardowymi kursami, umożliwiamy skorzystanie z monitorowanego przewozu dzieci, obsługi imprez, zleceń indywidualnych czy zakupów na telefon. Nasze taksówki zamówisz, dzwoniąc pod numer 12 644 22 22, a jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie.

Podpowiadamy, co warto zwiedzić w Krakowie z dziećmi i nie tylko

Jeśli zastanawiasz się, co warto zwiedzić w Krakowie z dziećmi proponujemy poniżej kilka atrakcji. Nasuwają się tutaj choćby te na Rynku, ale ciekawych punktów jest znacznie więcej. Rzecz jasna będą one interesujące nie tylko dla rodziców z maluchami, ale i dla samych dorosłych, którzy wybrali się do tego miasta. Oto przegląd proponowanych lokalizacji, które z pewnością warto odwiedzić.

Stare Miasto

Pierwsze kroki warto skierować po prostu na Stare Miasto, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dobrym pomysłem jest spokojne przespacerowanie się tamtymi uliczkami i podziwianie urokliwych kamienic. Jest to punkt, w którym zapewne najlepiej można poczuć klimat Krakowa, a przy tym obszar ten jest przepełniony historią i zapierającą dech w piersiach architekturą. Do tego na miejscu znajduje się wiele wspaniałych kawiarni i restauracji, więc przy okazji można udać się na pyszną kawę czy obiad.

Rynek

Rynek w Krakowie jest wyjątkowo piękny, a wręcz uważany za jeden z najwspanialszych miejskich rynków nie tylko w Polsce, ale wręcz w Europie. Poza znajdującymi się tam obiektami turystycznymi duże wrażenie robi sam spacer po tym placu, który jest bardzo obszerny. Za dnia można tam napotkać sprzedawców czy ulicznych artystów. Przy Rynku znajdują się także restauracje czy kawiarnie, które zapełniają się szczególnie późnymi popołudniami i wieczorami.

Budynek w Krakowie

Wawel

Wawel i znajdujący się na nim Zamek Królewski to wizytówka Krakowa oraz miejsce, które wręcz trzeba odwiedzić. Zamek robi duże wrażenie już z zewnątrz, a do tego można zwiedzać jego teren, przyglądając się detalom architektury i dowiadując się o historii, choćby o królach, którzy zamieszkiwali to miejsce. Zamek znajduje się przy tym na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i Wisłę. Znajduje się tam również słynny Smok Wawelski ziejący ogniem, który z pewnością spodoba się tym najmłodszym turystom.

Kazimierz

Kazimierz jest uważany przez wielu mieszkańców za najbardziej klimatyczną dzielnicę Krakowa. Z pewnością jest to miejsce fascynujące, które obrazuje historię i specyfikę kultury żydowskiej. Poza spacerami brukowanymi uliczkami i podziwianiem zabytkowych synagog, dzielnica ta jest świetnym wyborem dla osób, które chcą skosztować prawdziwej kuchni żydowskiej, serwowanej przez wiele z tamtejszych restauracji.

Kopiec Kościuszki

Jak sama nazwa wskazuje miejsce to przygotowano jako formę upamiętnienia Tadeusza Kościuszki. Jego symbolika jest szczególna, ponieważ nawiązuje też do walki o wolność i niepodległość. Obiekt był rekonstruowany i modernizowany, a z jego górnych fragmentów doskonale widać różne części miasta, więc jest to przy okazji jeden z najlepszych punktów widokowych w Krakowie.

Barbakan

Barbakan, czyli gotycki budynek ochronny, jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów całego miasta. Widowiskowa budowla jest częścią fortyfikacji miejskich, a jej ukończenie datuje się na XV wiek. Często jest rozpatrywana wręcz jako symbol Krakowa i można ją znaleźć na pocztówkach z tego rejonu.

Kościół Mariacki i Sukiennice

Kościół Mariacki, położony na Rynku, jest atrakcją, którą można podziwiać zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Wewnątrz zachwycają liczne zdobienia, a część z nich dokumentuje na dodatek wydarzenia historyczne. Sukiennice, także znajdujące się na Rynku, były dawną halą targową, gdzie odbywały się wszelkie transakcje handlowe w mieście. Jest uważana za jedną z lepiej zachowanych budowli renesansowych. Można tam podziwiać piękno architektury, zakupić wiele pamiątek czy usiąść w zlokalizowanej tam kawiarni. Na piętrze znajduje się do tego oddział Muzeum Narodowego.

Lista atrakcji, które warto zwiedzić w Krakowie jest ogromna, więc można tu zaplanować zarówno jeden dzień czy weekend, jak i dłuższy urlop. Na pewno w tym mieście nie będzie się narzekać na nudę. Jeśli chcesz się wygodnie przemieszczać pomiędzy poszczególnymi obiektami, skorzystaj w tym celu z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...