<strong>Atrakcje dla dzieci w Krakowie</strong>

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc.

Spis treści:
Zwiedzanie z Eko Taxi
Okolice miasta
Weekendowe rozrywki
Zwiedzanie miasta z całą rodziną
Ciekawe miejsca dostępne cały rok

Zwiedzanie krakowskich atrakcji dla dzieci z Eko Taxi. Poznaj atrakcyjny cennik korporacji i udogodnienia dla najmłodszych pasażerów

W Krakowie nie brakuje ciekawych atrakcji dla dzieci. Spędzając czas z maluchami w mieście, warto zadbać o wygodny i bezpieczny transport, który umożliwi nam szybkie i tanie przemieszczanie się od jednej atrakcji do drugiej. Doskonałym wyborem będzie Eko Taxi Kraków – jedna z najtańszych i najprężniej rozwijających się firm taksówkarskich w Polsce. Dodatkowo korporacja ta zapewnia szereg świetnych udogodnień dla pasażerów. Niewątpliwą zaletą firmy, która jest niezwykle przydatna przy zwiedzaniu miasta, jest atrakcyjny cennik. Przy zamówieniach z aplikacji mobilnej lub składanych przez centralę Eko Taxi ceny są identyczne. Pełny cennik jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Atrakcje dla dzieci w okolicach Krakowa. Zobacz, co warto zwiedzić poza miastem i zorganizuj jednodniową rodzinną wycieczkę z Eko Taxi!

Aby zwiedzić atrakcje w okolicach Krakowa, również warto skorzystać z usług przewozowych Eko Taxi. Możemy wtedy dowolnie wybrać godzinę startu oraz lokalizację docelową wycieczki. Nie musimy martwić się rozkładami jazdy komunikacji podmiejskiej, pociągów czy autobusów. Odchodzą nam także obawy o to, czy w pojeździe będzie klimatyzacja i komfortowe miejsce dla dzieci. Jednodniowa wyprawa od razu stanie się przyjemniejsza, jeżeli będziemy mieć pewność, że przejazd z Eko Taxi będzie wygodny, tani i bezpieczny. Sprawdź, w jakie miejsca warto się udać na jednodniową rodzinną wyprawę!

Place zabaw w Michałowicach i na Prawdzie koło Raciborowic

Ciekawie urządzone place zabaw stanowią fantastyczną rozrywkę dla najmłodszych. W okolicach Krakowa znajdują się co najmniej dwa miejsca, które warto odwiedzić. W Michałowicach świetnie będą się bawić zarówno kilkuletnie maluchy, jak i nieco starsze dzieci, a nawet młodzież. Plac zabaw jest bowiem podzielony na dwie strefy dopasowane do wieku dzieci. W części dla młodszych znajdują się zjeżdżalnie, trap do wspinaczki i schody z amfiteatrem. Z kolei w strefie dla młodzieży umieszczono hamaki i niski park linowy. Drugi ciekawy plac zabaw znajdziemy na Prawdzie koło Raciborowic. Projektanci zainspirowali się różnymi lokalnymi historiami – przez teren przeznaczony pod plac przebiegała niegdyś granica między zaborami, a później miejsce wykorzystywano jako plantację wikliny. W pobliżu odkryto pozostałości po pradawnym morzu. Na placu zabaw znajdziemy między innymi statek, drewnianą kładkę, wiklinowy labirynt, lampki solarne, kolorowe domki dla ptaków, słupki graniczne i domek z lunetą.

Park Rozrywki w Zatorze

W Zatorze niedaleko Krakowa znajduje się niezwykle ciekawy dla dzieci i nie tylko Park Rozrywki. Energylandia jest największym tego typu miejscem w Polsce (całkowita powierzchnia wynosi aż 26 hektarów). W parku znajdziemy około 80 atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, między innymi: karuzele, 11 rollercoasterów, sceny, na których odbywają się różne widowiska, restauracje czy sklepy z pamiątkami. Warto też odwiedzić Zatorland, w którym można zwiedzać Park Ruchomych Dinozaurów Dinozatorland, Park Owadów, Park Mitologii. Na terenie Zatorlandu znajduje się także Lunapark z kinem 5D, karuzelą, diabelskim młynem, zjeżdżalniami czy basenem z łódkami.

Ojcowski Park Narodowy

Zaledwie 20 km od Krakowa znajduje się fantastyczne miejsce dla całej rodziny. Powstały w 1956 roku Ojcowski Park Narodowy to doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę z dziećmi. Ciekawostką jest, że na jego terenie zamieszkuje kilkanaście gatunków nietoperzy. Będąc w Ojcowskim Parku Narodowym, warto zwiedzić takie miejsca jak: Jaskinia Ciemna, Grota Łokietka, ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie czy Zamek na Pieskowej Skale. Podczas spacerów w przepięknych okolicznościach przyrody można też podziwiać liczne skały, które woda ukształtowała w fantazyjne kształty, na przykład Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Igłę Deotymy czy Panieńskie Skały.

Wybierasz się z rodziną na weekend do Krakowa? Sprawdź najciekawsze atrakcje dla dzieci i zamawiaj tanie kursy w sobotę i niedzielę w Eko Taxi Kraków!

Jeżeli planujesz wybrać się na weekend do Krakowa i szukasz ciekawych atrakcji dla dzieci, mamy dla Ciebie gotowe pomysły na spędzanie wolnego czasu z maluchami w stolicy województwa małopolskiego. Pamiętaj, że dzięki Eko Taxi możesz tanio i bezpiecznie przemieszczać się po mieście i okolicach, nawet w soboty i niedziele! Co warto robić z całą rodzinę podczas weekendu w tym mieście? Sprawdź nasze propozycje!

Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata

Świetną rozrywką dla najmłodszych będzie z pewnością Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata. Jeżeli spędzamy weekend w Krakowie, zdecydowanie warto skierować swoje kroki do tego miejsca. Park zajmuje teren około 3 hektarów i można w nim zobaczyć, jak wyglądają najróżniejsze zakątki Ziemi. Dzieci z rodzicami mogą zwiedzać między innymi specjalnie urządzoną tradycyjną ghańską wioskę, papuaski dom na palach, arktyczne igloo, peruwiańską chatę, mongolską jurtę czy indiańskie tipi. Przy okazji można poznać wiele zaskakujących ciekawostek, na przykład, że domy w Ghanie są okrągłe, ponieważ lokalni mieszkańcy wierzą, że w kątach urzędują złe duchy albo że w gorącej Australii chaty buduje się z bambusa, ponieważ ten materiał pozwala na zachowanie chłodu we wnętrzu. Wizyta w Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Zwiedzanie sprawi frajdę nie tylko dzieciom!

Lustrzany Labirynt

Lustrzany Labirynt na Starym Mieście to niezwykłe miejsce w Krakowie. W 30-metrowym labiryncie znajdują się setki luster, a dodatkowego klimatu dodają nastrojowe światła i muzyka. Rozrywka polega na szukaniu drogi do wyjścia pośród licznych odbić i efektów optycznych. Zwiedzania labiryntu to niebanalny sposób na urozmaicenie sobie i dzieciom weekendu!

Żywe Muzeum Obwarzanka

Obwarzanek stał się jednym z symboli tego miasta. Niemal na każdym kroku znajdziemy tutaj maleńkie stoiska z wypiekami w różnych wersjach smakowych. Podobnie w barach i restauracjach, zwłaszcza w tych śniadaniowych nie brakuje pozycji dań zawierających obwarzanki. Aby dowiedzieć się więcej o tej wypiekanej od średniowiecza bułeczce z dziurką, warto udać się do Żywego Muzeum Obwarzanka. Ba, można tam wykonać własny wypiek i w ten sposób dowiedzieć się więcej o procesie produkcji. Warto wiedzieć, że udział w pokazie, który odbywa się w danym terminie należy zarezerwować przez stronę internetową muzeum.

Dzieci

Jakie atrakcje turystyczne Krakowa będą interesujące dla dzieci? Zamów tanie taxi i wybierz się całą rodziną na zwiedzanie miasta!

Czy atrakcje turystyczne Krakowa mogą być ciekawe również dla dzieci? Jak najbardziej! Wystarczy zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze, odpowiedni sposób przemieszczania się po mieście z maluchami, które zazwyczaj nie są zainteresowane wielogodzinnymi spacerami. Z pewnością komfortowe dla najmłodszych będzie przemierzanie ulic miasta w wygodnym taxi w drodze na miejsce zwiedzania. Po drugie, jako punkty docelowe kursów warto wybierać takie miejsca, w których maluchy nie będą się nudzić. Lepiej zrezygnować na przykład z muzeów sztuki średniowiecznej czy pieszych wycieczek trasami najstarszych budynków w mieście. Pamiętajmy jednak, że aby wycieczka była udana również dorośli powinni znaleźć coś ciekawego dla siebie. Jakie zatem rozrywki będą zajmujące dla dzieci, ale również interesujące dla rodziców?

Rynek Główny

Pozornie mogłoby się wydawać, że na Rynku Głównym nie znajdziemy zbyt wielu ciekawych miejsc dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Maluchom z pewnością spodobają się występy urzędujących na Rynku artystów, mimów czy muzyków. Interesujące może być dla nich także obserwowanie powozów konnych lub przejażdżka takim niebanalnym pojazdem. Można też zaproponować dzieciom karmienie gołębi. Z dziećmi powyżej czwartego roku życia warto udać się do podziemi pod Rynkiem. Od 2000 roku prowadzono tam wykopaliska architektoniczne, a dziś można w tym miejscu oglądać niezwykłą podziemną wystawę, przemierzać kamienne drogi i podziwiać różne przedmioty związane z przeszłością miasta, na przykład ozdoby czy monety. Każdy niezależnie od wieku z pewnością będzie oczarowany tym miejscem!

Wawel

Na Wawelu warto udać się z maluchami do Smoczej Jamy, czyli jaskini, w której według legendy mieszkał znany w całym kraju Smok Wawelski. Przed wejściem do niej znajduje się rzeźba stwora ziejąca ogniem. Co roku w lecie odbywa się związane z legendą widowisko plenerowe – Parada Smoków nad Wisłą. Jest to okazja do zobaczenia wielkich dmuchanych smoków, które sterowane są z barek płynących po rzece. W Paradzie przemierzającej ulice Starego Miasta mogą uczestniczyć także dzieci z wykonanymi przez siebie smokami. Oprócz tego, organizowany jest smoczy piknik nad Wisłą, a dodatkową rozrywkę stanowi pokaz fajerwerków i efektów specjalnych.

Planty

Idealnym sposobem na odpoczynek po zwiedzaniu będzie spędzenie czasu na Plantach. Rodzice mogą tam odpocząć na ławce, a dzieci zapewne z chęcią skorzystają z placu zabaw. Dorosłych może zainteresować także fakt, że Planty powstały na miejscu dawnych fortyfikacji krakowskich i dopiero w 1820 roku zadecydowano o stworzeniu na tym terenie ogrodów miejskich. Chwile w parku pozwolą nam na nabranie energii na dalsze poznawanie najciekawszych zakątków Krakowa lub będą doskonałym sposobem na tymczasowe skrycie się przed silnym letnim słońcem.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie zimą i latem. Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się wybrać w najcieplejszą i najzimniejszą porę roku

Atrakcje w Krakowie, które chętnie wybieramy dla dzieci zimą często różnią się od tych, które cieszą się dużym zainteresowaniem latem. Zarówno w trakcie najzimniejszych, jak i najcieplejszych miesięcy w roku najważniejszy jest nasz komfort. Podczas dojazdów do interesujących nas miejsc wygodę zapewni nam Eko Taxi – wszystkie samochody z tej korporacji posiadają klimatyzację, co jest szczególnie ważne przy poruszaniu się po mieście. Wszyscy pasażerowie mają zapewniony komfortowy i możliwie jak najszybszy przejazd. Eko Taxi posiada nowoczesny system zarządzania zleceniami, co pozwala maksymalnie skrócić czas oczekiwania na taksówkę.

Zimowe rozrywki

Zimą w poszukiwaniu rozrywek warto udać się do miejsc, w których na pewno będziemy się doskonale bawić w komfortowych warunkach. Jedną z możliwości jest Park Wodny, w którym świetna zabawa jest gwarantowana! Dzieci będą mogły się wyszaleć na Wyspie Piratów, a rodzice skorzystać z masażu wodnego z jacuzzi. Inną ciekawą opcją na zimowe dni może być Jump Park, gdzie najmłodsi mogą wyładować swoją niespożytą energię, a dorośli spróbować nauczyć się salta pod okiem instruktorów. Zima to świetna pora na skorzystanie z tego typu rozrywek.

Letnie rozrywki

Latem w Krakowie warto postawić na spędzanie czasu w plenerze. Warto wtedy skierować swoje kroki chociażby do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Znajdują się w nim liczne urządzenia edukacyjne, dzięki którym można poprzez zabawę poznawać prawa fizyki i świata przyrody. Doskonałym pomysłem na spędzenie letniego dnia jest także wyprawa do krakowskiego ZOO. Mieszka w nim około 1 500 zwierząt, które reprezentują blisko 260 gatunków. Niewątpliwą rozrywką dla maluchów jest Mini ZOO, gdzie można pogłaskać i nakarmić kucyki, króliczki, świnki morskie, osiołki, kózki i lamy.

Może Cię zainteresować również

 • Przewóz osób w KrakowiePrzewóz osób w Krakowie
  Przewóz osób w Krakowie należy do grupy świetnie zorganizowanych usług, jakie dostępne są na terenie byłej stolicy Polski. Niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkańcach, czy też turystach, każdy ma tu szansę skorzystać z jednej z bardzo wielu form transportu miejskiego. Obejmuje on bowiem zarówno komunikację miejską w postaci autobusów, metra, tramwajów, a nawet tramwajów wodnych! A gdy do wszystkich tych opcji dodamy także oferty świadczone przez firmy taksówkarskie, zyskujemy doskonale rozwinięty sektor, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na krakowską komunikację publiczną trudno narzekać, usługi taxi od kilku lat notują wyraźny wzrost popularności wśród różnych grup klientów. Można wyróżnić kilka powodów, dla których sytuacja wygląda w ten sposób, jednak główną przyczyną są niezwykle atrakcyjne ceny! Nowoczesne korporacje taxi dwoją się i troją, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, z tego powodu na rynku dostrzec można emocjonującą konkurencję cen i proponowanych usług. Sprawdźmy, co w tej kwestii do zaoferowania ma Eko Taxi – idąca z duchem czasu firma taksówkarska w Krakowie!...
 • Atrakcje w KrakowieAtrakcje w Krakowie
  Atrakcje w Krakowie z pewnością zaspokoją głód wrażeń zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży czy dzieci. A zwiedzenie wszystkich miejsc, jakie nas interesują i obejrzenie każdego ciekawego dla nas zabytku, może się okazać znacznie przyjemniejsze z Eko Taxi. Atrakcyjne ceny kursów, udogodnienia dla pasażerów i szereg usług dodatkowych sprawiają, że z usług Eko Taxi korzystają klienci z całej Polski i ogrom zagranicznych turystów! Sprawdź cennik jednej z najtańszych firm taksówkowych w kraju i nie przegap żadnego interesującego miejsca! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w mieście i okolicach z partnerem, z małymi dziećmi i z młodzieżą. Poznaj najciekawsze miejsca i zaplanuj wspaniały pobyt z Eko Taxi!...
 • Atrakcje dla dzieci w KrakowieAtrakcje dla dzieci w Krakowie
  Atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach to temat rzeka. Aby ułatwić Wam wybór, Eko Taxi podpowiada, gdzie warto się udać i czego nie można przegapić. Tani cennik korporacji umożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście, co jest bardzo ważne w przypadku odwiedzania najróżniejszych miejsc z najmłodszymi. Jakie jeszcze udogodnienia dla pasażerów Eko Taxi uprzyjemniają rodzinne zwiedzanie Krakowa? Dowiedz się więcej o jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Zastanawiasz się, jakie miejsca najbardziej spodobają się dzieciom? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na weekend i co zobaczyć w tym mieście zimą lub latem? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj fantastyczny, rodzinny czas w stolicy województwa małopolskiego lub wybierz się na krótką wycieczkę za miasto! Stwórz wyjątkowe wspomnienia ze zwiedzania najciekawszych krakowskich miejsc....
 • Taxi z Krakowa na lotniskoTaxi z Krakowa na lotnisko
  Taxi z Krakowa na lotnisko to wygodna, bezpieczna i tania opcja transportowa. Z Eko Taxi dojedziesz wygodnie na teren portu lotniczego o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź atrakcyjny cennik Eko Taxi i zamawiaj tanie kursy po Krakowie i okolicach, kiedy tylko potrzebujesz! Dowiedz się także, jakie udogodnienia czekają na dużych i małych pasażerów taksówek z zieloną koniczynką na karoserii. Zabierasz do samolotu zwierzę? Przewieź je na port lotniczy z Eko Taxi! A może wybierasz się lub wracasz z długiej podróży i masz dużo bagaży? Przyjedzie po Ciebie wygodne kombi! Jeśli przylatujesz do stolicy Małopolski po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie! Zwiedzaj najciekawsze zakątki w mieście z Eko Taxi!...
 • Polska sieć taxi w KrakowiePolska sieć taxi w Krakowie
  Polskich sieci taxi, których samochody kursują po ulicach Krakowa, wymienić można bardzo wiele. Jak w natłoku różnych ofert wybrać tę najbardziej korzystną dla pasażera? Wystarczy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjny pakiet usług proponowany przez przewoźnika Eko Taxi! To korporacja, której filie znaleźć można także w pozostałych dużych miastach Polski – Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie. Gwarantujemy swoim klientom najwyższą jakość usług, wygodne samochody wyposażone w klimatyzację i terminale płatnicze oraz świetnie wyszkolonych kierowców, którzy doskonale odnajdują się w topografii Krakowa. Dorzuć do tego jedne z najniższych cen na rynku, a zrozumiesz, dlaczego nasza firma jest jednym z liderów branży przewozów taksówkarskich w Krakowie! Poznaj dokładny cennik oraz rozbudowaną ofertę usług dodatkowych!...