Praca dodatkowa na taxi w Krakowie: zalety i krótka charakterystyka

Praca dodatkowa na taxi w Krakowie: zalety i krótka charakterystyka

Jeśli szukacie pracy dodatkowej w Krakowie, dobrze trafiliście! Zawód kierowcy taxi może być idealnym rozwiązaniem. Zapewnia ona elastyczny grafik, a przez to dużą swobodę w zarządzaniu własnym czasem. Profesja kierowcy jest więc dobrym wyborem dla osób, które muszą godzić inne obowiązki z potrzebą zarobkowania. Macie inną pracę i szukacie tylko czegoś dorywczego? A może studiujecie dziennie i napięty plan zajęć nie pozwala wam podjąć zatrudnienia w godzinach porannych? W poniższym artykule opisujemy możliwości, jakie daje współpraca z Eko Taxi.

Spis treści:
Kto pracuje dorywczo na taksówce
Planowanie grafiku
Sytuacje wyjątkowe

Komu polecamy dodatkową pracę na taxi w Krakowie? Kto szuka u nas zatrudnienia na pół etatu?

Szukacie interesującej pracy dodatkowej, aby uzupełnić dziurę w domowym budżecie? Zapraszamy do Eko Taxi w Krakowie. U nas będziecie samodzielnie planować sobie grafik. Dzięki temu dopasujecie go do innych obowiązków. W naszej korporacji wystarczy wyrobić 80 godz. miesięcznie. To naprawdę mało, bo czas w taksówce szybko leci!

Kobiety do taksówek!

Statystyki wskazują jasno – kobiety za kierownicą nie tylko niczym nie ustępują mężczyznom w umiejętnościach, ale i prowadzą pojazdy o wiele bezpieczniej, bo mają więcej cierpliwości. A predyspozycje charakterologiczne mają niebagatelne znaczenie w pracy z klientem. Płeć piękna chętniej służy pomocą w razie potrzeby i umie utrzymać nerwy na wodzy w stresujących sytuacjach. Dane naukowe przełamują więc obiegowe stereotypy. Zdolność wczucia się w czyjąś sytuację, wyrozumiałość i empatia to przymioty, które powinien posiadać każdy taksówkarz.

W naszej korporacji poszukujemy nowych pracowników, nie patrząc na ich płeć, pochodzenie czy wyznanie religijne. Liczą się dla nas jedynie kwalifikacje i pozytywne nastawienie. Nie musimy dodawać, że trzeba przede wszystkim spełnić wymogi formalne (ukończone 21 lat, niekaralność, prawo jazdy kat. B). Reszta zależy od was. Jeżeli doskonale czujecie się za kółkiem, a rozmowa z nieznajomymi nie sprawia wam problemów, zapraszamy na ul. królowej Jadwigi 294A, gdzie mieści się biuro naszego krakowskiego oddziału. Zgłoszenia możecie też wysłać mailowo. Przypominamy, że profesja taksówkarza umożliwia wiele swobody czasowej. Będzie więc doskonałym wyborem np. dla kobiet chcących łączyć rozwój zawodowy z macierzyństwem.

Praca dla studenta

Dzielenie nauki z pracą może być bardzo wyczerpujące. Dla niektórych jednak jest to jedyna możliwość pójścia na studia. Nie każdy przecież ma wsparcie ze strony rodziców. Zawód taksówkarza umożliwia dopasowanie grafiku pracy do zajęć na uczelni. Z początkiem miesiąca deklarujecie zmiany, podczas których będziecie dyspozycyjni. W ten sposób nie nadszarpując zdrowia, możecie rozplanować obowiązki tak, by nadal mieć jeden lub dwa dni wolnego w tygodniu – nawet przy pełnym etacie! Będzie to oczywiście wymagało sporo samozaparcia i narzucenia sobie dyscypliny.

Innym atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość wyrobienia tylko części zmian. Jeżeli rodzice dają wam kieszonkowe, które pokrywa najpilniejsze potrzeby (np. czynsz), pozostaje zarobić jedynie na bieżące wydatki i przyjemności. Do Eko Taxi zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zadeklarują gotowość do podjęcia pracy w wymiarze min. połowy etatu. Ten przekłada się na 80 godz. zegarowych w miesiącu, czyli dwie pełne zmiany na tydzień. Można je przy tym dzielić na mniejsze przedziały, np. pracując po 4–5 godz. w jednym dniu. Pamiętajcie, nie musicie mieć własnego samochodu lub zakładać firmy, by jeździć pod naszą banderą!

W Eko Taxi w Krakowie samodzielnie planujecie swoje grafiki. Dzięki temu dopasujecie rytm pracy do zajęć dodatkowych

Różne formy współpracy z Eko Taxi w Krakowie gwarantują swobodne gospodarowanie własnym czasem i łączenie zatrudnienia u kilku pracodawców. Jazda na taksówce może być traktowana jako praca dodatkowa albo podstawowe źródło utrzymania (jeśli już macie jakąś dorywczą „fuchę”).

Jak tworzone są grafiki w naszej firmie?

Eko Taxi to sieć taksówek, które jeżdżą po ulicach Krakowa i innych miastach Polski przez 24 godz. na dobę i 365 dni w roku. Jesteśmy konkurencyjni nie tylko cenowo, ale też pod względem jakości obsługi. W tym kryterium mieści się czas oczekiwania na taksówkę po jej zamówieniu. Aby był on jak najkrótszy, na mieście musi znajdować się odpowiednia liczba samochodów. Nie może być jednak znacząco większa niż zapotrzebowanie. Zależy nam, żeby kierowcy realizowali jak największą liczbę zleceń podczas zmiany, bo wtedy więcej zarobią. Uzgadnianiem tych dwóch czynników zajmuje się dział logistyki, który we współpracy z kadrami tworzy grafiki. Przy ich opracowywaniu uwzględnia się prognozy natężenia spływających zamówień.

Grafiki w Eko Taxi przygotowywane są z miesięcznym wyprzedzeniem. Kierowca deklaruje liczbę zmian i przedziały godzinowe, w których chciałby jeździć. W zależności od podpisanej umowy i warunków współpracy czasami musi też spełnić dodatkowe wymogi (np. wziąć kilka zmian porannych lub nocnych). Oferujemy bardzo różne formy zatrudnienia, dlatego o swojej dyspozycyjności najlepiej wspomnieć już podczas rozmowy o pracę. Postaramy się zaproponować wam dogodny system pracy, dzięki któremu pogodzicie jazdę taksówką z innymi obowiązkami.

Elastyczne zmiany w Eko Taxi w Krakowie pozwalają dobierać dodatkowe godziny pracy lub oddawać je kolegom w razie potrzeby
Działalność dodatkowa, która ma przynosić zysk powinna dopasowywać się do rozkładu innych zajęć. W krakowskim oddziale Eko Taxi doskonale o tym wiemy. Osoba dorywczo zarobkująca czasami nie ma możliwości wyrobić jednorazowo pełnej dniówki tj. ośmiu godzin. Niektórzy zaś preferują pracować krócej, a częściej. Jeszcze inni woleliby wyrabiać nadgodziny w niektórych miesiącach, a w pozostałe mieć więcej wolnego. Zawód taksówkarza to wszystko umożliwia.

Chłopak szukający zatrudnienia w Internecie

Dłuższe przerwy w pracy

Część kierowców, którzy jeżdżą u nas na zasadach współpracy firm (mają swoją działalność gospodarczą i samodzielnie rozliczają się z ZUS-em), sami ustalają swoje godziny pracy. Jeśli decydują się wyjechać na miasto, wystarczy że uruchomią naszą aplikację pracowniczą na swoim telefonie.

W Eko Taxi istnieje też opcja dzielenia zmian na mniejsze partie czasowe. Dla przykładu we wtorki możecie zadeklarować się tylko na 4 godz., a w soboty na 12. W ramach jednego dnia można też zaczynać i kończyć zmianę kilkukrotnie – pojeździć trochę z rana i wieczorem, mając popołudnie dla siebie. Będziecie też mogli zaplanować sobie dłuższą przerwę na zmianie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy czasami muszą gdzieś „wyskoczyć” – do urzędu, na pocztę czy odebrać dziecko z przedszkola.

Nadgodziny i sytuacje wyjątkowe

Dajemy możliwość wypracowywania nadgodzin. Przed Bożym Narodzeniem i innymi świętami okolicznościowymi zazwyczaj pozwalamy na spontaniczne doplanowania ze względu na wzmożone zapotrzebowanie. Taka dodatkowa zmiana, jeśli akurat ma się chwilę wolnego, bardzo opłaca się kierowcom, bo jeżdżą wtedy na droższej taryfie.

W nagłych sytuacjach (awaria auta, choroba itp.) bez problemu zostaniecie zwolnieni do domu, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. A jeżeli zapomnieliście o jakieś okoliczności rodzinnej lub po prostu chcielibyście zrobić sobie dodatkowy dzień wolnego, zawsze możecie zamienić się z kolegami. Wystarczy to zgłosić dyspozytorni.

Może Cię zainteresować również

Średnia ocen: 3,4